Опозиція Канади обіцяє поставки летального зброї в Україну

Консервативна партія у разі перемоги на виборах 21 жовтня має намір істотно посилити підтримку України.

Опозиційна Консервативна партія Канади обіцяє у разі перемоги на виборах збільшити підтримку України, включно з наданням летального зброї. Про це в Торонто заявив лідер Консервативної партії Канади Ендрю Шир, повідомляє в середу, 2 жовтня, Укрінформ.

“Мій уряд відновить історичну підтримку Канадою України та допоможе Україні забезпечити свої кордони і захистити населення. Це, зокрема, включає розширення діючих місій з підтримки України і надання українському війську необхідного для захисту кордонів обладнання”, – сказав Шир, представляючи свою виборчу програму.

Він також пообіцяв відновити передачу Україні супутникових зображень RADARSAT-2 і посприяти розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Крім цього, Шир підтримав більш рішуче застосування так званого “акту Магнітського”, який дозволяє Канаді накладати санкції на порушників прав людини по всьому світу.

Як відомо, RADARSAT-2 – канадський супутник дистанційного зондування Землі. Угода про обмін розвідувальними даними між оборонними відомствами України і Канади було укладено на початку 2015 року, проте, незабаром після приходу до влади прем’єр-міністр Джастін Трюдо призупинив її дію, посилаючись на брак коштів і проблеми з ліцензуванням. Українська сторона регулярно звертається до канадської з проханням відновити дію угоди.

Чергові парламентські вибори в Канаді відбудуться 21 жовтня.

Раніше прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо засудив плани повернути РФ в G7 в ході телефонної розмови з президентом Зеленським.