Джонсон зробить остання пропозиція ЄС з Brexit

Борис Джонсон не має наміру відкладати Brexit

Глава британського уряду заявив, що якщо Євросоюз відмовиться вести переговори про нову угоду, Британія вийде з ЄС без договору.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у середу, 2 жовтня, оприлюднить своє останнє речення для Європейського Союзу щодо Brexit і дасть зрозуміти, що, якщо Брюссель не погодиться з цією пропозицією, Британія не буде вести подальші переговори і вийде 31 жовтня, повідомляє Reuters.

У своїй заключній промові на щорічній конференції Консервативної партії Джонсон буде дотримуватися своєї жорсткої позиції щодо Brexit, пропонуючи прихильникам партії перші подробиці того, що він назвав своїм “справедливим і розумним компромісом”.

Джонсон, який говорить, що Великобританія покине блок 31 жовтня, незважаючи ні на що, скаже конференції, що відправить свою пропозицію в Брюссель, намагаючись укласти угоду, щоб згладити вихід країни й уникнути потенційно руйнівного виходу без угоди.

“Друзі мої, я боюся, що через три з половиною роки люди починають відчувати, що їх приймають за дурнів. Вони починають підозрювати, що в цій країні є сили, які просто не хочуть, щоб Brexit взагалі був реалізований”, – йдеться у витягах тексту виступу Джонсона, опублікованих його офісом.

“Давайте зробимо Brexit 31 жовтня, щоб до 2020 року наша країна могла рухатися далі”, – зазначив він.

Пропозиція передбачає заміну так званого backstop – механізму для запобігання повернення жорсткої кордону на острові Ірландія – який став найбільшою перешкодою для досягнення угоди з Брюсселем.

“Уряд або збирається вести переговори про нову угоду, або не буде укладати ніяких угод”, – заявив глава британського уряду, підкресливши, що не має наміру працювати з остсрочкой угоди.

Раніше Європарламент схвалив відстрочку Brexit і попередив, що відповідальність за жорсткий Brexit повністю ляже на плечі британського уряду.

Як відомо, у Британії набув чинності ухвалений парламентом закон, за яким уряд зобов’язаний попросити Євросоюз про нову відстрочку Brexit, якщо до 19 жовтня Лондон і Брюссель не домовляться про нову угоду про вихід.

Британські ЗМІ повідомили, що Джонсон має намір проігнорувати новий закон і готовий боротися за це в судах.