У США вимагають розслідувати зв’язку Клінтон з Києвом

Сенатори від Республіканської партії США зажадали від міністра юстиції і генпрокурора розслідувати зв’язки між українською владою і штабом демократа Хілларі Клінтон під час минулих президентських виборів.

Сенатори-республіканці Рон Джонсон і Чак Гресслі направили на адресу генпрокурора Вільяма Барра лист із закликом розслідувати можливі зв’язки між Демократичною партією і Україною в ході президентських виборів 2016 року, повідомляє видання The Hill.

“Мін’юсту ще належить проінформувати Конгрес і громадськість про те, чи почав він розслідування з приводу зв’язків і співробітництва між урядом України та особами, пов’язаними з передвиборчою кампанією Хілларі Клінтон або Національним комітетом Демократичної партії… подібні підозри заслуговують належної і уважного вивчення”, – йдеться у листі сенаторів.

При цьому сенатори висловили стурбованість у зв’язку з тим, що, на їх думку, іноземне вплив на президентські вибори в США 2016 року так і не була належним чином вивчена.

Лист датований 27 вересня, проте було оприлюднено лише у понеділок.

Сенатори попросили Барра відповісти на питання, чи проводиться відповідне розслідування, і пояснити причину, якщо це не так.

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера Палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту.

До речі, Хілларі Клінтон підтримала імпічмент Трампа, заявивши, що це рішення далося їй нелегко.

Минулого тижня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського, але демократи продовжують наполягати на імпічмент президента, звинувачуючи його у спробах змусити Зеленського втрутитися у вибори в США.