У Нідерландах фермери влаштували акцію протесту на тракторах

Фермери вранці масово виїхали до Гааги

Сільгоспвиробників Нідерландів звинувачують у неекологічність їх виробництва, що викидає в атмосферу багато вуглекислого газу.

У Нідерландах тисячі фермерів влаштували марш на сільгосптехніці в Гаагу, вимагаючи поваги до їх професії. Про це повідомляє АР у вівторок, 1 жовтня.

Зазначається, що оскільки багато фермерів виїхали на тихохідних тракторах, на дорогах країни утворилися затори загальною протяжністю більше 1000 кілометрів, підрахувала асоціація автомобілістів ANWB.

Сільгоспвиробників Нідерландів звинувачують у неекологічність їх виробництва, що викидає в атмосферу багато вуглекислого газу. Минулого тижня уряду рекомендували викуповувати старі й неефективні ферми, тільки щоб скоротити викиди. Зоозахисники звинувачують їх у жорстокому поводженні з тваринами, які містяться в дуже обмежених умовах.

У свою чергу фермери вважають себе одним із стовпів економіки країни. Експорт продукції приблизно 54 тисяч фермерських господарств в 2018 році склав у грошовому вираженні 90,3 млрд євро.

Учасники протесту незадоволені негативним іміджем, який їм створюють.

“Ми не знущаємося над тваринами, ми не псуємо екологію, ми вкладаємо всю душу в роботу”, – йдеться у заяві організаторів акції.

Фермери повинні зібратися в Гаазі, де в другій половині дня їх повинна прийняти міністр сільського господарства Карола Схаутен. Вони вимагають, щоб уряд перестало скорочувати гранична кількість тварин, яких можна утримувати в одному господарстві. Також вони хочуть, щоб контроль за екологічністю їх виробництв був переданий незалежним експертам, які будуть заміряти викиди сполук вуглецю і азоту.

Nog steeds blijven boeren het #Malieveld oprijden #boerenprotest pic.twitter.com/5ZBhLFB5Yv

— Albert Bos (@bosalbert) October 1, 2019

Раніше на Сардинії в Італії фермери демонстративно вилили на проїжджу частину дороги тонни овечого молока на знак протесту проти низьких закупівельних цін на сировину.

А в Греції фермери перекрили тракторами національну трасу. Протестувальники висунули перелік вимог властя.