Туреччина почала військові дії в Сирії

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Анкара планує самостійно очистити регіон від курдів і розмістити два млн осіб в безпечних зонах, які будуть створені в Сирії.

Туреччина почала односторонні військові дії в “безпечній зоні” на північному сході Сирії. Про це повідомив турецький президент Реджеп Ердоган, повідомляє Reuters.

Зокрема, Анкара планує розмістити близько 2 млн сирійських біженців у “безпечній зоні”, яку планують очистити від бойовиків курдської загону самооборони (YPG).

“Ми не досягли жодного бажаних результатів Євфрату на сході. Туреччина не може втратити жодного дня з цього питання. Немає іншого вибору, крім як діяти самостійно. Ми плануємо розмістити 2 млн осіб в безпечних зонах, що ми створимо. Ми розрахували витрати і будемо докладати зусиль для поліпшення. Ми почнемо робити кроки, як тільки регіон буде врятований від навали терору”, – заявив Ердоган.

Раніше Ердоган заявив, що Туреччина готова почати військову операцію на північному сході Сирії в разі, якщо до кінця вересня там не буде створена так звана зона безпеки.

Раніше Ердоган повідомляв, що Туреччина готова до військової операції в Сирії. Анкара прагне витіснити курдів з прикордонного регіону на північному сході Сирії і створити там так звану зону безпеки.