Справа МН17: Нідерланди попросили Росію про сприяння в допиті Цемаха

Російську прокуратуру попросили допомогти знайти Володимира Цемаха, щоб слідство могло з ним поговорити і зібрати про нього більше інформації.

Влада Нідерландів хочуть допитати Володимира Цемаха по справі про збитий малайзійського Boeing рейсу МН17, тому звернулися до російської прокуратури з проханням надати сприяння в його пошуку. Про це заявив посол Нідерландів в Росії Роб Свартбол агентству “Інтерфакс” у вівторок, 1 жовтня.

“Нещодавно відбувся обмін (полоненими – ред.) між Росією і Україною, і уряд Нідерландів зараз звернулося до російської прокуратури за допомогою, щоб знайти цього чоловіка, поспілкуватися з ним і також зібрати можливу інформацію від нього”, – сказав Свартбол.

Нагадаємо, що 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і РФ. Росії повернули, зокрема, Володимира Цемаха. Президент Зеленський і глава СБУ Іван Баканов заявили, що Цемах був допитаний, і з-за нього міг зірватися обмін між Україною і РФ.

Пізніше стало відомо, що Нідерланди перекваліфікували Цемаха у підозрювані у справі про збитий MH17. Дочка Цемаха повідомила, що її батько повернувся в так звану “ДНР”.