Білорусь не бачить сенсу в розміщенні військових РФ

Білорусь не хоче іноземних військових на своїй території без

Додаткові військові об’єкти не будуть сприяти безпеці в регіоні, вважають у зовнішньополітичному відомстві країни.

Глава МЗС Білорусії Володимир Макей вважає, що розміщення російської військової бази в Білорусії не має політичного або військового сенсу. Відповідну заяву він зробив в інтерв’ю РБК, витяги з якого опубліковані у вівторок, 1 жовтня.

“З урахуванням розвитку сучасних технологій в цьому немає сенсу. Навіщо розміщувати на території Білорусі військово-повітряну базу, про що і йшла мова, якщо сьогодні ракети можуть буквально за лічені хвилини досягти іншого континенту, зворотного боку нашої планети. Якби Білорусь розмістила на своїй території якісь додаткові військові об’єкти, я не думаю, що це сприяло б зміцненню стабільності, безпеки в нашому регіоні”, – розповів Макей.

Міністр також відкинув припущення про те, що на таке рішення могла вплинути позиція європейських сусідів.

“Якщо керівництво Білорусі приймає рішення, то лише виходячи з аналізу, чи це не відповідає нашим національним інтересам чи ні – це основний принцип”, – зазначив Макей.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив відповідною реакцією в тому випадку, якщо в Польщі буде розміщена військова база США.

Також повідомлялося, що Лукашенко запропонував відправляти студентів на військову службу під час канікул – з метою боротьби з ухильниками від армії.