Один з американських штатів завалило снігом

Снігова буря в штаті Монтана може стати найбільшою за 85 років. Влада регіону ввели режим надзвичайної ситуації.

В американському штаті Монтана ввели режим надзвичайної ситуації через снігову бурю, що обрушилася на штат у вихідні. Про це повідомляється на сайті губернатора.

“У зв’язку із безпрецедентною зимової бурею, яка стала для нас несподіваним сюрпризом у вересні, місцеве керівництво і влади штату тісно співпрацюють з метою захисту здоров’я і забезпечення безпеки жителів Монтани”, – заявив губернатор Стів Буллок.

Як повідомляється, в деяких районах штату випало близько 100 см опадів, пошкоджені лінії електропередачі, перекриті дороги. “Буря також може викликати повінь у штаті”, – побоюються місцеві влади.

Як повідомляє телекомпанія CNN, у місті Грейт-Фоллз тільки в суботу випали рекордні 25 см снігу. Колишній рекорд був встановлений більше 60 років тому – в 1954 році – тоді за день вулиці міста вкрилися 9-сантиметровим шаром снігу.

ЗМІ відзначають, що вересневі снігопади – не настільки унікальне явище для цієї розташованої на півночі країни місцевості, однак зазвичай в цей час року вони не бувають настільки потужними. “Якщо прогноз збудеться, то цей [снігопад] буде порівнянний або навіть перевершить бурю 1934 року, яка для багатьох районів вважається найсильнішою з задокументованих”, – заявив метеоролог CNN Іван Кабрера.

Як у свою чергу повідомляє телекомпанія CBS, за прогнозами синоптиків, негода чекає на жителів Монтани і в понеділок. У зв’язку з цим багато школи будуть закриті. Як очікується, звична осінь повернеться в штат до кінця тижня.

BREAKING: Major snow drifts in Cut Bank, Montana as snow storm hits parts of northwestern U. S. and parts of Alberta, Canada. Rare sight this time of year: pic.twitter.com/wtxPINNaDk

— BNL NEWS (@BreakingNLive) September 29, 2019

Нагадаємо, в українських Карпатах сніг пішов в середині вересня.