Без України: в Страсбурзі починається сесія ПАРЄ

Делегація України на знак протесту проти повернення Росії не буде брати участь у починається осінній сесії ПАРЄ. Однак, у Страсбурзі буде знаходитися Олег Сенцов.

У Страсбурзі 30 вересня – 4 жовтня проходитиме осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). За програмою засідання також заплановані урочистості з нагоди 70-річчя Ради Європи, повідомляє Укрінформ.

Утворена у Верховній Раді України дев’ятого скликання постійна делегація в ПАРЄ не буде подавати заявки на затвердження своїх повноважень, а отже, не буде брати участь в осінній сесії у відповідь на безумовне повернення російської делегації в ПАРЄ.

У вівторок, 1 жовтня, в ПАРЄ звернеться і відповість на питання президент Франції Еммануель Макрон. За інформацією секретаріату Асамблеї, французькому лідеру вже попередньо поставлені 89 питань від делегатів.

В цей же день Макрон візьме участь в урочистостях з нагоди 70 річниці Ради Європи, які пройдуть на найвищому національному та міжнародному рівні в Страсбурзькій опері. На церемонію запрошено близько 1200 високих гостей. Не виключається, що деякі національні делегації будуть бойкотувати участь в церемонії у відповідь на присутність російської делегації в ПАРЄ.

У вівторок у форматі окремої події також відбудеться обмін думками з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

У середу, 2 жовтня, до Асамблеї вперше звернеться новий генеральний секретар РЄ Марія Пейчинович-Бурич. Вона також проведе першу прес-конференцію для журналістів.

В цей же день делегати будуть обирати віце-президента ПАРЄ за квотою російської делегації.

Протягом цього тижня у Страсбурзі буде перебувати український режисер, колишній російський укладений Олег Сенцов. Він зустрінеться з громадськістю у Постійному представництві України при Раді Європи, а також візьме участь у події в ПАРЄ з проблематики руйнування авторитарними режимами механізму захисту прав людини.

За основним проектом порядку денного сесії Асамблея розгляне питання захисту добровільних анонімних інформаторів, загальних стандартів інституту омбудсменів, захисту жертв тероризму, а також єврейської культурної спадщини.

Крім цього буде оголошений лауреат цьогорічної правозахисної премії ПАРЄ імені Вацлава Гавела.

За програмою засідань, ПАРЄ обговорить функціонування демократичних інститутів в Молдові, постмониторинговый діалог з Північної Македонією і внесок Банку розвитку Ради Європи затвердження інклюзивних товариств.

Делегати також проведуть дебати з проблематики трудової міграції в Східній Європі, а також насильства в області акушерства та гінекології.

Декількома днями раніше повідомлялося, що делегація Грузії відмовилася брати участь в сесії ПАРЄ.

Нагадаємо, в кінці червня ПАРЄ повернула Росії всі повноваження, незважаючи на те, що Москва не виконала жодної з семи резолюцій, які стали приводом для санкцій проти російської делегації. У відповідь на це делегація України залишила сесію асамблеї, а Верховна Рада скасувала запрошення для спостерігачів на виборах від ПАРЄ.