У Словаччині призупинили польоти всіх Міг-29

Причиною катастрофи міг стати нестача палива в баках Міг-29

Відсутність Міг-29 у повітряному просторі не відіб’ється негативно на безпеку, вважають у Міноборони країни.

Командування ВПС Словаччини ухвалив рішення тимчасово припинити тренувальні польоти всіх надзвукових винищувачів Міг-29. Про це розповіла представник Міноборони країни Данка Цапакова, повідомляє ТАСС з посиланням на Словацьке радіо в неділю, 29 вересня.

“Тренувальні польоти Міг-29 тимчасово припинені у зв’язку із крахом однієї з них в суботу ввечері поблизу міста Златі-Моравце в Нитрянском краї, – сказала вона. – Дане рішення не відіб’ється негативно на забезпеченні безпеки повітряного простору”.

Льотчик, пілотували літак Міг-29, катапультувався. Він знаходиться в лікарні. Його стан здоров’я не викликає занепокоєння у медиків. Пілот, встановивши факт неминучості катастрофи, проявив, як підкреслила Цапакова, високі професійні якості і холоднокровність, направивши падаючий винищувач в зону, де немає житла і промислових об’єктів.

Згідно з попередньою інформацією, причиною катастрофи міг стати нестача палива в баках Міг-29. Але Міноборони поки не підтверджує цю версію. Створена спеціальна комісія з розслідування НП. Тільки на основі її висновків буде встановлена точна причина аварії винищувача.

Нагадаємо, 19 вересня у Франції розбився бельгійський винищувач F-16 під час навчань. Обидва пілоти врятувалися.

Раніше в Іспанії військовий літак впав у море під час навчань. Командир літака і його учень загинули.