Німеччина готова на чергову відстрочку по Brexit

Хайко Маас хоче досягти єдиної думки з Британією за Brexit

Євросоюз розгляне заявку на відстрочку Brexit, якщо Великобританія направить її, зазначив Хайко Маас.

Німеччина на певних умовах готова надати Великобританії ще одну чергову відстрочку в питанні виходу з Євросоюзу. Про це сказав міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, повідомляє Welt am Sonntag в неділю, 29 вересня.

“Якщо Великобританія звернеться з проханням про продовження (строку, необхідного для підготовки Brexit– ред.), ми розглянемо її в конструктивному ключі, – заявив Маас. – У нас є чітка мета – досягти єдиної думки з Великобританією.

При цьому, за його словами, зрозуміло, що відстрочка понад раніше встановленої дати 31 жовтня повинна супроводжуватися “перспективою” подальших дій.

“Невизначеність – це зростаюче тягар для нашої економіки та дієздатності ЄС”, – сказав німецький міністр.

При цьому 27 решти країн-членів ЄС повинні одноголосно погодитися задовольнити запит британського уряду. Франція вже дала зрозуміти, що не вважає нову відстрочку по Brexitправильной заходом, оскільки британський уряд не представляло альтернативних рішень.

Очікується, що Великобританія, згідно з рішенням прем’єр-міністра Бориса Джонсона, покине ЄС 31 жовтня, в крайньому разі навіть без угоди, хоча закон зобов’язує прем’єр-міністра подати заявку на продовження терміну для Brexit, якщо до 19 жовтня договір про вихід з Євросоюзу не буде ратифікований. Як Джонсон хоче обійти закон, неясно.

При Brexit без договору, на думку експертів, імовірні великі втрати для економіки та інших сфер життєдіяльності. З неділі по середу в Манчестері відбудеться з’їзд Консервативної партії, в рамках якого очікуються великі дискусії про Brexit.

Раніше Європарламент схвалив відстрочку Brexit. У прийнятій резолюції йдеться, що Великобританія може знову відкласти вихід з ЄС за наявності вагомих підстав, однак повинна зберегти вільне переміщення на ірландській кордоні і, навіть при відсутності угоди з Брюсселем виконати фінансові зобов’язання перед ЄС. Документ підтримали 544 євродепутата.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle