Бориса Джонсона звинувачують у зловживанні владою

Британський прем’єра Борис Джонсон

Влада цікавлять контакти нинішнього прем’єра Великобританії і підприємниці з США Аркури в період, коли Джонсон був мером Лондона.

Адміністрація Лондона у суботу, 28 вересня, передала в правоохоронні органи інформацію про можливе зловживання владою з боку прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Мова йде про час, коли той займав посаду мера британської столиці.

Влада цікавлять контакти Джонсона з продавцем Дженніфер Аркури з США. Фірми, пов’язані з американкою, імовірно отримали субсидії у розмірі понад 125 тисяч фунтів стерлінгів (в перерахунку – 140 тисяч євро) з бюджету Лондона, повідомило раніше видання The Sunday Times.

За його інформацією, Аркури входила до складу кількох британських торговельних делегацій. Градоначальник неодноразово відвідував лондонську квартиру підприємниці, яка називала його “одним зі своїх кращих друзів”, стверджують журналісти.

Незалежне бюро з нагляду за діяльністю поліції залучено до вивчення ситуації, оскільки Джонсон, перебуваючи на посаді мера, також був главою відомства з контролю діяльності служби столичної поліції. Завдання бюро – з’ясувати, чи є підстави для повномасштабного розслідування.

Представник чинного прем’єра підкреслив, що Борис Джонсон “багато працював” на посту градоначальника, “просуваючи нашу столицю в світі”, проте діяв “в рамках пристойності”.