У Польщі відреагували на рішення України щодо ексгумації

Польські фахівці готові до початку пошукових робіт в Україні, зазначив голова Інституту національної пам’яті Польщі.

Рішення української влади про скасування мораторію на пошуки і ексгумацію польських жертв на території України відкриває шлях до прориву в історичному діалозі між двома країнами. Про це сказав голова Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек, повідомляє PAP у п’ятницю, 27 вересня.

“Я думаю, що це хороша новина, але почекаємо ще трохи… Я думаю, що хороша новина буде тоді, коли ми вже почнемо пошуки в Україні”, – сказав Шарек.

На питання про те, чи є заява українського МЗС з цього питання проривом у польсько-українському історичному діалозі, він відповів: “Це заява відкриває шлях до прориву, який відбудеться тоді, коли наші команди спільно з українськими партнерами почнуть роботу в Україні”.

Шарек нагадав, що раніше інститут зробила українській стороні пропозицію пошуків останків польських жертв у декількох місцях в Україні. Він запевнив, що польські фахівці готові до початку робіт.

“На даний момент все залежить від організаційних домовленостей. Важливий і питання погоди”, – додав він.

Раніше в п’ятницю повідомлялося, що Україна надала Польщі формальну згоду на відновлення пошуково-ексгумаційних робіт на своїй території.

Нагадаємо, 11 липня президент Польщі Анджей Дуда звернувся до президента України Володимиру Зеленському з проханням про відновлення ексгумацій польських жертв в Україні.

У кінці серпня Зеленський заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-эксгумационные роботи на польських похованнях минулого століття на території України.