В Італії мільйон людей протестували проти змін клімату

В 160 містах Італії відбулися масові мітинги на захист клімату. Їх учасниками були переважно діти і молодь.

Близько мільйона чоловік – в основному школярі та студенти взяли участь в маніфестаціях проти зміни клімату, які в п’ятницю, 27 вересня, пройшли в більш ніж 160 італійських містах, повідомляє Rai News 24.

За даними організаторів, в Римі на вулиці вийшли понад 100 тисяч активістів, стурбованих темою підвищення рівня світового океану і середньої глобальної температури, танення льодовиків і зменшення біорізноманіття. Учасники кліматичної страйку тримали в руках плакати із закликами до влади не допустити подальшого потепління клімату: “Потрібно негайно діяти”, “Ми маємо право на майбутнє”, “Ми пропускаємо уроки, щоб дати їх вам” і безліч інших.

У Мілані, за деякими оцінками, в аналогічній акції взяли участь близько 200 тисяч осіб. Активісти спалили макет Землі перед Міланським собором (Дуомо) – одній з головних міських визначних пам’яток.

“Це символ нашого палаючого світу, – наводить газета la Repubblica слова організаторів. – Наш будинок у вогні, ми хочемо його врятувати”.

Десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Неаполя, Флоренції, Болоньї, Генуї, Туріна та інших великих італійських міст.

Кліматичні протести проходять на підтримку міжнародної акції Global Climate Strike. Обличчям цієї акції стала шістнадцятирічна школярка з Швеції Грета Тунберг. У 2018 році вона почала шкільну страйк за клімат – кожну п’ятницю Тунберг проводила одиночний пікет біля будівлі шведського парламенту. Згодом її приклад наслідували студенти і школярі зі всього світу.

У лютому 2019 року Тунберг організувала ходу по Парижу, до якого приєдналося близько тисячі осіб. У понеділок Тунберг виступила з емоційною промовою на Кліматичному саміті ООН в Нью-Йорку, звинувативши глав провідних держав світу в тому, що вони докладають недостатньо зусиль на захист планети від незворотних змін клімату.

А минулого тижня в 160 країнах пройшли масштабні акції на захист клімату і навколишнього середовища. З 20 вересня розпочалася міжнародна тиждень страйків.