Іран пригрозив ударом по позиціях США в Іраку

Іранські ракети, виставлені в центрі Тегерана влітку 2017 року

Іранський посол заявив, що американські військові будуть під загрозою по всьому світу, якщо США будуть загрожувати Тегерану.

Посол Ірану в Іраку пригрозив ударом по американським військам в разі погроз Ірану. Він зазначив, що удари можуть відбуватися в тому числі на території Іраку. У Багдаді у відповідь заявили про неприйняття таких загроз.

“У нас проблеми з американцями: якщо вони будуть загрожувати Ірану, то вони будуть під загрозою скрізь, де б вони не знаходилися”, – заявив посол Ирадж Масджиди в інтерв’ю телеканалу Dijla. Відповідь посла переведені на арабську мову.

За його словами, присутність американських військ у регіоні призводить до ескалації, а безпека регіону повинні забезпечувати його країни.

“Якщо буде загроза Ірану з боку США, то Іран відповість силою. Ми будемо захищатися”, – заявив посол.

“В будь-якому місці, де перебувають американці”, – заявив посол у відповідь на уточнююче питання, чи буде удар нанесений і по американських об’єктах на території Іраку.

При цьому посол зазначив, що Іран не бажає ескалації ситуації в регіоні. Крім того, дипломат заявив, що у разі атаки США проти Ірану відповідь послідує з боку “тих, хто любить Іран”, назвавши, наприклад, ліванський рух Хезболлах.

Офіційний представник міноборони Іраку Тахсін аль-Хафаджі у відповідь на це заявив телеканалу RT, що Ірак відкидає такі загрози, чи то з боку США або Ірану.

Він зазначив, що “Ірак не стане плацдармом для атак по Ірану” і не дозволить загрожувати американським інтересам на території Іраку.

Нагадаємо, після того, як США в односторонньому порядку вийшли з Спільного всеосяжного плану дій в травні 2018 року, Іран відмовився виконувати частину зобов’язань у рамках угоди. Вашингтон у відповідь посилив обмежувальні заходи відносно Тегерана і направив в близькосхідний регіон військові кораблі і бомбардувальники.

Варто зазначити, що, виступаючи з трибуни Генасамблеї ООН Трамп пригрозив посилювати санкційне тиск на Іран.

Президент Ірану Хасаг Роухани у відповідь заявив з трибуни ООН, що Іран зіткнувся з “економічним тероризмом” з боку США.