Доповідь ЦРУ про розмову Трампа з Зеленським. ГлавноеСюжет

Комітет з розвідки Конгресу провів слухання з розмови між президентами США та України.

Комітет з розвідки Палати представників США 26 вересня опублікував текст скарги неназваного співробітника американської розвідки, після якої Конгрес офіційно запустив процедуру імпічменту Дональда Трампа.

У скарзі на дев’яти сторінках розкриваються нові важливі подробиці про телефонній розмові Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, в якому багато політики і фахівці побачили тиск. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Доповідь стала дорожньою картою імпічменту

26 вересня Комітет з розвідки палати представників Конгресу провів слухання з участю виконуючого обов’язки директора Національної розвідки Джозефа Магуайра. Трамп призначив його в серпні, але формально він ще не затверджений Конгресом.

Магуайра викликали на килим відразу після того, як стало відомо, що один із співробітників розвідувального співтовариства, який працює в Білому домі, висловив підозру, що президент США чинить тиск на лідера іншої держави, щоб отримати компромат на свого головного суперника на майбутніх виборах Джо Байдена.

9 вересня конгресмени від Демократичної партії США оголосили про початок розслідування повідомлень про спроби Трампа, його адвоката Рудольфа Джуліані та інших осіб з оточення американського лідера чинити тиск на українську владу.

25 липня відбулася розмова глав Білого дому з президентом України Володимиром Зеленським. Зміст розмови насторожило співробітника розвідки і 12 серпня він передав доповідь про нього генеральному інспектору розвідувальних служб країни Майкла Аткінсону.

Від нього надійшла скарга голови служби Джозефу Магуайр, який замість звернення до Конгресу, як того вимагає закон, який обговорив питання з міністерством юстиції.

Ніхто з працівників, присутніх при розмові, а їх було більше десяти чоловік, не був заздалегідь поінформований про його особливий характер.

З доповіді випливає, що в перші дні після розмови керівництво адміністрації Трампа спробував приховати його зміст, зокрема, видаливши офіційну дослівну стенограму з комп’ютерної системи.

Розмова Зеленського з Трампом: повна розшифровка

“Така послідовність дій переконала мене в тому, що співробітники Білого дому розуміли всю серйозність того, що прозвучало в ході телефонної розмови”, – йдеться в документі.

Інформатор зазначив, що мотивом до скарги на президента стало занепокоєння національної безпеки США і захист країни від іноземного впливу. У листі він розповів про декілька епізодів, що викликали його занепокоєння. Крім згадок українського генпрокурора і спроби приховати стенограму, мова також йде про особисті контакти.

Так, після розмови, 26 липня, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер і посол США в ЄС Гордон Сондланд прибули до Києва, щоб проконсультувати українське керівництво з питання про те, як реалізовувати вимоги Трампа.

Співрозмовники автора скарги розповіли йому, що 2 серпня адвокат Джуліані літав в Мадрид на зустріч з одним з радників Зеленського Андрієм Єрмаком. На цій зустрічі він дав прямі вказівки про те, як діяти в тих справах, про яких говорив американкий президент.

Доповідь була опублікована 26 вересня. Спікер Палати представників Ненсі Пелосі, яка оголосила про початок процедури імпічменту заявила, що зміст скарги інформатора “піднімає все це на абсолютно новий рівень”.

За її словами, Трамп “зрадив посаду президента, нашу національну безпеку і цілісність наших виборів”.

Голова комітету Палати представників у справах розвідки Адам Шифф заявив на слуханнях, що інформатор “дав дорожню карту” для розслідування в рамках імпічменту, який стартував 24 вересня.

Шифф також заявив, що аргументи республіканців, які наполягають на невинуватості Трампа, неспроможні.

Стережіться Україну. Реакція на імпічмент Трампа

“Щоб це зрозуміти, треба знати, наскільки Україна залежить від США”, – підкреслив він.

Зеленський говорив з Трампом, усвідомлюючи рівень відносин двох держав, він знав, що США перестали надавати допомогу Україні, він знав про контакти з Джуліані і про бажання Трампа отримати компромат на політичного опонента, впевнений Шифф.

Він нагадав, що в ході розмови Трамп кілька разів нагадав, як США допомагають Україні, після чого попросив про послугу.

До керівника Нацрозвідки у членів комітету були дві претензії. Перша полягала в тому, що той передав до комітету повідомлення інформатора тільки в минулу середу. Друга претензія – відразу після отримання повідомлення про порушення від інформатора Магуайр звернувся в Білий дім, а не в Конгрес.

Магуайр заявив, що він діяв у відповідності з встановленими правилами. Він звернувся до адміністрації президента США, де йому сказали, що такого роду переговори конфіденційні.

Трамп підставив Зеленського. Реакція на стенограму

Оприлюднити їх може тільки президент, що він і зробив 25 вересня. Тільки після цього Магуайр міг повідомити американським законодателся про скарзі від розвідника.

При цьому він сказав, що інформатор вчинив правильно, діяв добросовісно і не порушував ніяких законів.

“Я вважаю, що все в цьому питанні є безпрецедентним “, – підкреслив Магуайр.

27 вересня американська газета New York Times дізналася, що подав скаргу аналітик ЦРУ, який був прикомандирований до Білого дому.