Делегація Грузії відмовилася брати участь у сесії ПАРЄ

Країни з групи підтримки України готові підтримати будь-яке рішення української делегації, зазначив депутат Георгій Канделакі.

Грузинська делегація в повному складі не буде приймати участі в жовтневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Остаточне рішення підтвердить глава делегації, повідомляє LB.ua з посиланням на представника Грузії в ПАРЄ, депутата грузинського парламенту від партії Європейська Грузія Георгій Канделакі у п’ятницю, 27 вересня.

“Я підтримую цей бойкот. Я з самого початку виступав за це. Незважаючи на те, що в липні це голосування (щодо відновлення повноважень делегації Росії – ред.) було не на нашу користь. Тут, кажучи “наші”, я маю на увазі шість країн: Україну, Грузію, країни Балтії і Польщі, які взяли участь у демарш проти повернення Росії в ПАРЄ. Тим не менш, легітимність і моральний верх на нашій стороні. Я думаю, що ми своєю відсутністю поставимо тих колег, які прийняли, на нашу думку, помилкове рішення, в дуже скрутне становище. Потреба переосмислити, яка ж модальність тепер взаємин ПАРЄ і Росії, постане перед ними гранично гостро”, – сказав Канделакі.

Він зазначив, що повністю підтримує рішення нової української делегації не приймати участь у всіх заходах сесії ПАРЄ.

“Тим більше що на наступному тижні всі заходи, які відбуватимуться на полях – святкові. Вони будуть присвячені 70-річчю з дня заснування Ради Європи. І немає причин у нас або в українських колег піднімати келих з шампанським з росіянами”, – сказав Канделакі.

Депутат також зазначив, що країни з групи підтримки України готові підтримати будь-яке рішення української делегації, в тому числі і щодо подальшого демаршу ПАРЄ.

“Особливо Грузія, Польща і Балтійські країни дивляться на Україну. Україна може проявити ініціативу, і ці країни підуть за нею. Всі ці роки ми боролися в тому числі і за Україну”, – заявив Канделакі.

Як відомо, делегація України відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ. Це пов’язано з тим, що в кінці червня ПАРЄ повернула Росії всі повноваження, незважаючи на те, що Москва не виконала жодної з семи резолюцій, які стали приводом для санкцій проти російської делегації.

У відповідь на це делегація України залишила сесію асамблеї, а Верховна Рада скасувала запрошення для спостерігачів на виборах від ПАРЄ.