Британський парламент відновив роботу: Джонсон відразу програв голосування

Перше ж голосування парламенту Великобританії після відновлення роботи стало програшним для Бориса Джонсона.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон програв перше ж голосування у парламенті після повернення депутатів до роботи в зв’язку з рішенням Верховного суду. Про це повідомляє Politico у п’ятницю, 27 вересня.

Парламентарії проголосували в четвер проти прохання уряду зробити не наступного тижня триденну перерву в роботі парламенту у зв’язку з проведенням щорічної конференції Консервативної партії. Урядову пропозицію на підтримку короткого парламентської перерви було відхилено 306 голосами проти 289.

Зазвичай перерви в засіданнях надаються в якості формальності, але опозиційні партії об’єдналися, щоб заблокувати триденну перерву в знак протесту проти п’ятитижневого призупинення роботи парламенту, ініційованого урядом на початку вересня.

У вівторок це рішення було визнано незаконним у Верховному суді, і депутати повернулися до роботи.

Це вже сьоме поразки Джонсона в парламенті. Голосування не означає, що конференція консерваторів не відбудеться, але тепер депутати цієї партії зіткнуться з труднощами при поїздках туди і назад до місця проведення в Манчестері, назад у Вестмінстер, якщо вони будуть зобов’язані брати участь у голосуванні.

Раніше повідомлялося, що Джонсон передчасно покинув Генасамблеї ООН через рішення британського суду про незаконність його рішення про припинення діяльності парламенту.

У той же день парламент Великобританії відновив роботу після двотижневої паузи.