У Конгресі звинуватили Трампа в спробі приховати тиск на Зеленського

Ненсі Пелосі звинуватила Дональда Трампа в спробі приховати інформацію

Президент Дональд Трамп порушив свою присягу і розслідування продовжиться, зазначила Ненсі Пелосі.

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі звинуватила адміністрацію президента США Дональда Трампа в тому, що та намагалася приховати інформацію з його телефонної розмови з українським президентом Володимиром Зеленським. Про це вона сказала на прес-конференції у четвер, 26 вересня.

За словами Пелосі, після публікації розшифровки розмови Трампа і Зеленського її ставлення до події не змінилося. Представлені факти дають підставу вважати, що Трамп порушив президентську присягу, тому процедура імпічменту буде продовжена

“Факти очевидні, президент (Трамп – ред.) порушив свою присягу. Розслідування продовжиться. Ми підемо далі… Будемо продовжувати встановлювати факти”, – сказала Пелосі.

Також вона звинуватила Трампа в спробі приховати інформацію.

“Коли у вас є система електронного зберігання інформації, призначена спеціально для цілей національної безпеки, і у вас є щось, що може служити політичним інтересам президента, і ви вирішите, що не хочете, щоб люди про це знали і ховаєте це в іншому місці – це приховування”, – заявила Пелосі.

Вона не стала говорити про те, як саме буде розвиватися процес імпічменту. Поки в центрі уваги, сказала Пелосі – історія з Україною, але поки неясно, чи обмежиться розслідування лише цим епізодом.

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту.

У середу, 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.