У Франції вибухнув і горить хімзавод

У місті Руан закрили школи, людей просять не виходити на вулицю з-за вибуху на хімічному заводі.

У французькому місті Руан у ніч на четвер, 26 вересня, стався вибух на спеціалізованому хімічному заводі Lubrizol. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Повідомляється, що близько 2.50 ранку на заводі спалахнула пожежа, а незабаром після цього відбулася серія вибухів. Близько 130 пожежні прибули на місце події.

VIDÉO : les bruits impressionnants des explosions alors qu’un incendie est en cours dans l usine Seveso Lubrizol à Rouen. Pas de victimes mais un énorme panache de fumée noire pic.twitter.com/RwVEPsgwJn

— France Bleu Normandie (Seine-Maritime, Eure) (@fbleuhnormandie) 26 вересня 2019 р.

Завод належить до категорії SEVESO, що означає, що він перебуває під особливим наглядом влади у зв’язку з наявністю потенційно небезпечних хімічних речовин. Lubrizol виробляє хімікати для транспортних, промислових і споживчих ринків.

Vidéo de l explosion à Rouen usine de l prise par l’un de mes amis encore sous le choc #Lubrizol #Seveso #Rouen pic.twitter.com/bG1UaW8afw

— Zyka 🇫🇷 (@ZykaDeRetourV2) 26 вересня 2019 р.

ЗМІ повідомляють, що згідно з попередніми аналізами, “немає гострої токсичності в основних молекулах” виділяється диму. Однак, “в якості запобіжного заходу” жителі Руана і 11 прилеглих районів повинні “залишатися в приміщеннях”. Також повідомляється, що в місті Руани і прилеглих районах закрили школи.

DIRECT – Les sirène ont retenti à 8h, en guise appel d à la vigilance des habitants de l agglomération de Rouen #lubrizol https://t.co/0giPIyAeBc pic.twitter.com/dJObhDkeAM

— France Bleu Normandie (Seine-Maritime, Eure) (@fbleuhnormandie) 26 вересня 2019 р.

В кінці літа потужний вибух стався на хімічному заводі в індійському штаті Махараштра, в результаті чого щонайменше вісім людей загинули, десятки постраждали, повідомляє поліція регіону.

Раніше повідомлялося, що у Франції стався вибух на підприємстві компанії Corning, яка займається виробництвом скла. Вибух стався в результаті хімічної реакції в дослідницькій лабораторії. Вибухнув резервуар з кислотою. Постраждали 14 осіб, двоє з них у важкому стані. У людей хімічні опіки. Також були евакуйовані 150 працівників компанії.