Трамп заборонив представникам влади Ірану і Венесуели в’їзд в США

Дональд Трамп

Американський лідер підписав указ про призупинення дозволу на в’їзд у Сполучені Штати представникам влади Ірану та Венесуели.

Президент США Дональд Трамп видав розпорядження, що забороняє в’їзд на територію Сполучених Штатів офіційних представників Ірану. Про це йдеться в поширеній Білим домом розпорядженні американського президента.

“Уряд Ірану є державним спонсором тероризму, а Корпус вартових ісламської революції, включаючи його сили, підтримує терористів і безпосередньо бере участь у терористичних актах. Іран довільно затримує громадян Сполучених Штатів. Іранський режим сприяє гуманітарної кризи, загрожує своїм сусідам, загрожує міжнародному судноплавству і проводить руйнівні кібератаки”, – йдеться в повідомленні.

“Враховуючи, що така поведінка загрожує миру і стабільності на Близькому Сході і за його межами, я вирішив, що в інтересах Сполучених Штатів вжити заходів щодо обмеження та зупинення в’їзду в Сполучені Штати в якості іммігрантів або неіммігрантів високопоставлених урядових посадових осіб Ірану і їх найближчих родичів”, – підкреслив Трамп.

Окремим розпорядженням аналогічні заходи запроваджуються щодо урядовців президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

“Враховуючи важливість для Сполучених Штатів сприяння діяльності конституційного уряду та демократичних інститутів у Венесуелі, я визначив, що в інтересах Сполучених Штатів вжити заходи по обмеженню та припиненню в’їзду в Сполучені Штати в якості іммігрантів або неіммігрантів високопоставлених членів режиму Ніколаса Мадуро”, – йдеться в розпорядженні.

У ньому обмовляється, що це не поширюється на тих, “хто припиняє ці дії і робить конкретні кроки, щоб допомогти Венесуелі повернутися в статус демократичної країни”.

Раніше Трамп в ООН звинуватив Іран в атаці на саудівський НПЗ. Американський президент з трибуни Генасамблеї ООН пообіцяв посилювати санкції проти Ірану.

Загрожує війною. Іран проти США у Перській затоці