“Тиск” Трампа на Зеленського: інформатор розповів подробиці

Інформатор розповів подробиці тиску Трампа на Зеленського

Трамп не пустив віце-президента Майка Пенси на інавгурацію Зеленського, а адвокат Трампа Руді Джуліані зв’язувався з Богданом, Єрмаковим і Бакановым. До того ж у тиску на Зеленського міг бути замішаний Курт Волкер.

Президент США Дональд Трамп дав вказівку віце-президентові Майку Пенс скасувати запланований візит на інавгурацію президента Володимира Зеленського. Про це заявив інформатор в розвідці США, повний текст якого з’явився на сайті Комітету з розвідки Конгресу США в четвер, 26 вересня.

“Я дізнався від чиновників США, що приблизно 14 травня президент проінструктував віце-президента Пенси скасувати запланований візит в Україну на інавгурацію Зеленського 20 травня, замість нього делегацію очолив секретар по енергетиці Рік Перрі”, – повідомляє інформатор.

За його словами, чиновники повідомили йому, що Трамп нібито не хоче зустрічатися з Зеленським до тих пір, поки він не побачить, як той вирішить діяти, ставши президентом.

Однак він підкреслив, що не знає, чи означало це, що розмова чи зустріч Трампа з Зеленським будуть залежати від готовності Зеленського “прийняти м’яч” з приводу розслідування проти сина екс-віце-президента США Джозефа Байдена і нібито мали місце спроби України втрутитися в американські вибори.
“Я також дізнався від кількох посадових осіб США, що, за повідомленнями, приблизно 2 серпня Джуліані відправився в Мадрид, щоб зустрітися з одним з радників президента Зеленського, Андрієм Єрмаком. Офіційні представники США охарактеризували цю зустріч, про яку в той час не повідомлялося публічно, як “пряме продовження” розмови президента (Трампа – ред.) із Зеленським про “розглянутих ними справи”, – заявив інформатор про адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані.

За словами інформатора, у Джуліані також могли бути і інші контакти.

“Окремо кілька посадових осіб США сказали мені, що Джуліані, за повідомленнями, в приватному порядку зв’язався з різними іншими радниками Зеленського, включаючи керівника Офісу Андрія Богдана та виконуючого обов’язки (на той час – ред.) голови Служби безпеки України Івана Баканова. Я не знаю, чи зустрічалися ці посадові особи з Джуліані або розмовляли з ним, але кілька офіційних осіб США повідомили мені, що Єрмак і Баканов мали намір поїхати до Вашингтона в середині серпня”, – повідомив інформатор.

Спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер зустрівся із Зеленським і “багатьма українськими політичними фігурами” через день після того, як президент України розмовляв по телефону з Трампом. Волкера на цих зустрічах супроводжував посол США в Європейському союзі Гордон Сондланд.

“Згідно з багатьма повідомленнями про ці зустрічі, які я отримав від різних американських чиновників, посланці Волкер і Сондланд радили українському керівництву, як “вести себе” (“navigate”) щодо вимог, які президент (Трамп – ред.) висловив містерові Зеленському”, – сказано в заяві інформатора.

Нагадаємо, що раніше в Конгресі опублікували рассекреченый доповідь працівника спецслужб, якого стурбував розмова Трампа з Зеленським.

Трамп підставив Зеленського. Реакція на стенограму