Опубліковано скарга на розмову Трампа з Зеленським

У США триває скандал навколо розмови Трампа з Зеленським

У Конгресі опублікували рассекреченый доповідь працівника спецслужб, якого стурбував розмова Трампа з Зеленським.

Комітет з питань розвідки Палати представників США в четвер, 26 вересня, опублікував скаргу співробітника спецслужб про порушення під час телефонної розмови президента США Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським від 25 липня.

“Ця скарга не повинна була ховатися від Конгресу. Вона виявила серйозні порушення, та генеральний інспектор визнав їх невідкладними і достовірними. Ця скарга є дорожньою картою нашого розслідування та дає значну інформацію Комітету для подальшої роботи з іншими свідками і документами. І це підтверджується записом дзвінків, опублікованій вчора”, – сказав голова комітету сенатор-демократ Адам Шифф.

Співробітник написав, що дзвінок викликав у чиновників Білого дому “стурбованість тим, що сталося”.

У скарзі зазначається, що юристи Білого дому “вже обговорювали питання про те, як ставитися до розмови у зв’язку з ймовірністю, що вони були свідками того, що президент зловживає своїм службовим становищем для досягнення особистої вигоди”.

“Виконуючи свій офіційний борг, я отримав інформацію від кількох чиновників уряду США, що президент Сполучених Штатів використовує службове становище, щоб змусити іншу країну втрутитися в американські вибори 2020 року. Це втручання включає, серед іншого, тиск на іншу країну, щоб вона розслідувала діяльність одного з головних внутрішніх політичних суперників президента. Персональний адвокат президента, містер Рудольф Джуліані, – центральна фігура в цій спробі. Генеральний прокурор Вільям Бар, схоже, також залучений”, – йдеться в повідомленні.

“Співробітники Білого дому, які розповіли мені цю інформацію, були глибоко стурбовані тим, що стало відомо з телефонної розмови. Вони сказали мені, що юристи Білого дому ведуть дискусію, як ставитися до дзвінка, з-за ймовірності, за словами чиновників, що вони стали свідками того, як президент зловживав службовим становищем в особистих цілях”, – продовжує інформатор.

“У наступні за телефонним дзвінком дні я дізнався від кількох чиновників США що старші співробітники Білого дому втрутилися, щоб “заблокувати” всі записи телефонного дзвінка, особливо офіційну, слово в слово, стенограму дзвінка, яка була зроблена, як зазвичай, у ситуаційної кімнаті Білого дому. Ці дії показали мені, що чиновники Білого дому розуміють серйозність того, що з’ясувалося в ході дзвінка”, – йдеться у скарзі.

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, після скандалу навколо стенограми розмови Зеленського з Трампом, опублікованій Білим домом напередодні, нардеп Олексій Гончаренко зажадав від Офісу президента показати свою версію запису розмови.