Евтаназію визнали допустимої в Італії

В Італії евтаназію визнали допустимої

Італійський суд визнав, що сприяння в здійсненні самогубства смертельно хворій людині не завжди є злочином.

Конституційний суд Італії ухвалив, що сприяння в здійсненні самогубства людям, які невиліковно хворі і відчувають “нестерпні страждання”, не завжди є злочином. Про це повідомляє The Local в четвер, 26 вересня.

Очікується, що парламент Італії винесе це питання на обговорення. Це сталося після того, як в Мілані відбувся суд над активістом Марко Каппато, який допоміг смертельно хворій людині померти в Швейцарії.

“Будь-хто, хто сприяє суїцидальної наміру пацієнта з необоротною патологією, якого підтримують в живих з допомогою методів життєзабезпечення, не повинен бути покараний за певних умов”, – йдеться в постанові суду.

Каппато відвіз 40-річного Фабіано Антониани в Швейцарії в лютому 2017 року, де йому допомогли померти. Він страждав тетраплегією (параліч всіх чотирьох кінцівок).

Також повідомляється, що італійська єпископська конференція вже висловила своє “невдоволення і віддаленість” від рішення суду, пославшись на Папу Франциска, який раніше виступив проти самогубства та евтаназії.

Зазначимо, зараз допомогу або підбурювання до самогубства в Італії карається тюремним ув’язненням на термін від 5 до 12 років.

Нагадаємо, що раніше в Австралії вперше застосували закон про евтаназію.

Також повідомлялося, що в Мехіко легалізували марихуану і дозволили евтаназію.