Білий дім помилково відправив опонентам методичку про реакції на стенограму

У листі союзників Трампа інструктували стверджувати, що в розмові президента США з Зеленським не було прямої мови про послугу за послугу.

Білий дім випадково відправив Офісу демократів службовий документ з тезами про скандальний виклик президента США Дональда Трампа президентові України Володимиру Зеленському. Про це в середу, 25 вересня, повідомляє The Guardian.

“Незабаром після виходу скандальної стенограми, в якій Трамп тиснув на Україну з метою розслідування справи Джо Байдена, адміністрація, схоже, випадково відправила свої тези щодо того, як говорити про скандал, в Будинок демократів”, – йдеться в повідомленні.

Тези з листа спонукали політичних союзників Трампа стверджувати, що в розмові не було прямої мови про послугу за послугу.

Here are the White House talking points on the Ukraine call.

It’s a master class in straw man arguments. pic.twitter.com/Dugxee7seS

— Matt Fuller (@MEPFuller) September 25, 2019

Пізніше Білий дім спробував відкликати свою електронний лист. Проте було вже надто пізно, і незабаром після того, як була допущена помилка, скріншоти тез швидко поширилися в соціальних мережах.

Так, на лист відреагували сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс: “Білий дім надіслав нам свої тези щодо дзвінка президента Трампа в Україну. З якоїсь дивної причини вони забули згадати, що містер Трамп сказав: “Хотів би я, щоб ви зробили нам послугу” після того, як Зеленський заговорив про військової допомоги”.

Демократ з палати представників Брендан Бойл подякував Білий дім за те, що вони надіслали йому листа, але зазначив, що не буде використовувати ці тези, а буде дотримуватися правди”.

Here’s a screenshot of the White House asking House Democrats to please disregard the talking points on Trump/Ukraine they just по електронній пошті them pic.twitter.com/55HgOESWyL

— Jennifer Bendery (@jbendery) September 25, 2019

The White House sent us their talking points around President Trump’s s call Ukraine.

For some strange reason, they forgot to mention that Mr. Trump said, “I would like you to do us a favor though” after Zelensky brought up military aid. pic.twitter.com/60PMZ6aKcv

— Bernie Sanders (@SenSanders) September 25, 2019

I would like to thank @WhiteHouse for sending me their talking points on how best to spin the disastrous Trump/Zelensky call in Trump’s s favor. However, I will not be using their spin and will instead stick with the truth.
But thanks though.

— US Rep Brendan Boyle (@RepBrendanBoyle) September 25, 2019

Нагадаємо, телефонна розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським викликав скандал в американських політичних колах і підштовхнув спікера палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту.

У середу, 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.