У НАТО отримали послання Путіна по ракетам

Представник альянсу закликала Росію знищити систему SSC-8 і вести себе як відповідальний міжнародний суб’єкт.

У НАТО отримали лист президента Росії Володимира Путіна про мораторій на розміщення ракет малої і середньої дальності і заявили, що не довіряють такій пропозиції. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на представника альянсу Оану Лунгеску у середу, 25 вересня.

За її словами, ця ініціатива “ігнорує реальність на місцях: Росія вже розгорнула SSC-8 в порушення договору про РСМД”.

“До тих пір, поки Росія не знищить систему SSC-8, цей мораторій на розгортання не є реальною пропозицією. …Ми знову закликаємо Росію вести себе як відповідальний міжнародний суб’єкт”, – додала Лунгеску.

Москва наполягає, що зазначена ракета має радіус дії менше 500 кілометрів.

Але представник НАТО додала, що союзники по альянсу провели власну оцінку і дійшли висновку, що ракета “порушує договір про РСМД”.

“Ми не будемо дзеркально відповідати на те, що робить Росія. Ми не хочемо нової гонки озброєнь і не мають наміру розгортати в Європі нову ядерну зброю наземного базування. Союзники раніше твердо прихильні збереженню ефективного контролю над озброєннями, роззброєння і нерозповсюдження”, — сказала Лунгеску.

Раніше в середу газета Коммерсант з посиланням на джерело, знайоме зі змістом документа, написала, що Володимир Путін 19 вересня направив генсекові НАТО Єнса Столтенберга, главі дипломатії ЄС Федерике Могерини, а також голів ряду країн, включаючи членів НАТО, послання з пропозицією запровадити мораторій на розміщення в Європі та інших регіонах ракет середньої і меншої дальності.

Таке послання було після припинення дії договору про РСМД.

Нагадаємо, 2 серпня США офіційно вийшли з договору про РСМД, звинувативши Москву в порушенні договору і розробки забороненого типу ракет. Після чого США випробували першу ракету наземного базування з досяжності понад 500 кілометрів.

У свою чергу Володимир Путін заявив, що Росія зробить заборонені раніше ракети, але не буде їх розміщувати.