У Китаї побудували найдовший у світі міст

Морський залізнично-автомобільний міст має протяжність понад 16 км. Його будували з 2013 року.

Китай завершив спорудження основної структури найдовшого в світі мосту через морську протоку, призначеного як для автомобільного, так і залізничного транспорту. У середу, 25 вересня, будівельники встановили останню балку вагою 473 т в конструкцію цієї споруди, повідомляє агентство Сіньхуа.

Мова йде про міст, який з’єднає місто Фучжоу (східна провінція Фуцзянь) з острівним повітом Пінтань. Загальна протяжність двоярусної конструкції складе 16,3 км. На верхньому рівні буде розташована шестисмугова дорога для автотранспорту, розрахована на рух по ній зі швидкістю до 100 км/ч. Нижній рівень спроектований для залізничного транспорту, допустима швидкість руху по ньому складе близько 200 км/ч.

Спорудження цього моста почалося в листопаді 2013 року, а загальний обсяг інвестицій оцінюється в розмірі 10,9 млрд юанів (близько $1,5 млрд). Здача мосту в експлуатацію намічена на першу половину 2020 року.

Нагадаємо, напередодні Росія запустила тестовий поїзд по Керченського мосту. А в Запоріжжі встановили пам’ятник мостах-недобудов.