В Ізраїлі оголосили офіційні результати виборів до парламенту

Біньямін Нетаньяху може отримати шанс першим спробувати сформувати уряд

За підсумками перших консультацій жоден з кандидатів у прем’єри майбутнього уряду Ізраїлю не отримав необхідну депутатська більшість на свою підтримку.

Голова центральної виборчої комісії Ізраїлю суддя Ханан Мельцер у середу, 25 вересня, представив президенту країни Реувену Ривліну офіційні результати повторних виборів у парламент.

Згідно з останніми даними ЦВК, опозиційний блок Кахоль-Лаван під керівництвом Бені Ганц отримує 33 мандати, партія чинного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху Лікуд – 32. Після фінального підрахунку голосів Лікуд посилив свої позиції на один мандат. Але ні одна з партій не набирає необхідної для формування уряду більшості – 61 з 120 мандатів.

Партія Наш дім – Ізраїль на чолі з колишнім міністром оборони Авігдором Ліберманом набрала 8 мандатів, Об’єднаний арабська список – 13.

Раніше Рівлін провів консультації з представниками пройшли до парламенту партій. За підсумками консультацій жоден з кандидатів у прем’єри майбутнього коаліційного уряду Ізраїлю не отримав необхідну депутатська більшість на свою підтримку.

Рівлін також раніше провів тристоронню зустріч Нетаньяху і Бені Ганцем. У середу ввечері запланована ще одна аналогічна зустріч. За даними ізраїльських ЗМІ, Рівлін може доручити Нетаньяху першому спробувати сформувати уряд.

Нагадаємо, 17 вересня в Ізраїлі пройшли перші в історії повторні вибори в парламент. Вони були призначені через те, що прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху після попереднього волевиявлення 9 квітня не зміг у відведений йому законом 42-денний термін домовитися про створення коаліції. В результаті глава уряду ініціював і провів через парламент закон про саморозпуск Кнесету рівно через місяць після присяги депутатів.