Стережіться Україну. Реакція на імпічмент ТрампаСюжет

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оголосила про початок слухань щодо імпічменту президента.

Головною темою всіх світових ЗМІ став запуск процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа через дзвінка українському колезі Володимиру Зеленському.

Стенограму розмови опублікували недавно і зараз у Конгресі будуть з’ясовувати, чи дійсно лідер США тиснув на Зеленського заради компромату на свого суперника Джо Байдена.

Шансів на те, що Трампа усунуть з посади президента практично немає, але Україна в епіцентрі світової політики викликала жвавий інтерес і в соцмережах. Корреспондент.net зібрав подробиці.

 

Злочинні дії Трампа

New York Times, США

У відносинах з Україною президент здійснив нове і очевидно тяжкий конституційне злочин: він поставив свої інтереси вище національних, чинячи тиск на іноземне держава, щоб нашкодити політичному супротивнику.

Для цього він, очевидно, злочинно використовував гроші платників податків (Трамп заморозив військову допомогу Україні перед дзвінком – ред.). Він показав, що готовий зробити практично все, щоб добитися переобрання.

 

Зеленському потрібно лавірувати

Berner Zeitung, Швейцарія

Новий український президент Володимир Зеленський, якого Трамп по телефону закликав до розслідування проти компанії Burisma, з-за конфлікту між президентом США і його суперником Джо Байденом опинився у вкрай некомфортною ситуації.

Він намагається лавірувати, тому що потребує Америці як кредитора і захисника в боротьбі з Росією, яка анексувала Крим і окупувала частину східної України.

“Це був довгий дружня розмова, який усунув багато питань”, – прозвучало практично відчайдушно з Києва.

 

Головним випробуванням Зеленського виявився Трамп, а не Путін

Bloomberg, США

Ймовірно, новоспечений лідер України вважав, що найскладнішою з поставлених перед ним дипломатичних завдань є Володимир Путін. Однак через п’ять місяців після обрання саме Дональд Трамп викладає українському президентові прискорений курс за ризиками, якими чревата міжнародна політика.

Положення, прямо скажемо, скрутне: з тих пір, як у 2014 році українці вислали свого лояльного до Кремля президента, Сполучені Штати залишалися головним донором країни, надаючи їй фінансову і військову допомогу.

Та й момент не найкращий: на цьому тижні Зеленський відправляється на Генеральну Асамблею ООН в Нью-Йорку, де запланована його зустріч з Трампом.

Україна, яка вже є джерелом найбільш серйозною – з часів холодної війни – напруженості у відносинах між США і Росією, виявляється в центрі гонки за переобрання, яку затіяв Трамп, сильно відстає в опитуваннях громадської думки.

Скандал навколо Трампа може стати для українського президента найсерйознішою проблемою зважаючи глибоко партійної природи американської політики.

 

Шансів для імпічменту немає

Le Point, Франція

Очевидно, що запуск процедури імпічменту спровокує неймовірну політичну і юридичну війну, яка стане головною темою обговорення, поглибить роз’єднаність нації і позначиться на виборах листопада 2020 року. Яким чином? Цього точно ніхто не знає…

Зате ми знаємо, що, навіть якщо Палата представників висловиться за імпічмент, шансів на те, що Дональд Трамп позбудеться своєї посади, майже немає.

 

Україну ударною хвилею знесе

New Yorker, США

Зрозуміло, що Зеленський та його команда хочуть триматися від цієї історії як можна далі. Якщо назріває великий скандал, то це американський скандал, а не український. А якщо стояти занадто близько до ударної хвилі в момент вибуху цього скандалу, то можна постраждати.

Зеленський прийшов до влади як людина зі сторони, яка отримала мандат на руйнування того політичного ладу, який глибоко укорінився в Україні. І якщо він виявиться в центрі американського політичного скандалу, то в кращому випадку це буде збивати з пантелику, а в гіршому закінчиться катастрофою.

Йому потрібна американська допомога, не кажучи вже про дипломатичної підтримки, якщо він хоче отримати можливість закінчити війну з проросійськими сепаратистами на сході України. А якщо він виявиться в епіцентрі політичної боротьби, а тим більше розслідувань американського конгресу, це жодним чином не сприятиме її інтересам.

 

Украинагейт залежить від розвідника

Financial Times, Велика Британія

Скандал Украинагейт був спровокований людиною з числа співробітників спецслужб, який знав про зміст телефонної розмови Трампа з Зеленським. Якщо ця людина дасть свідчення публічно і вони виявляться переконливими, то політичний клімат може змінитися.

Так що доля американської республіки найближчим часом принаймні почасти залежить від того, наскільки сильна буде історія людини зі спецслужб.

Що про це пишуть українці в соцмережах