США розмістять танковий батальйон у Литві

В цей раз батальйон армії США прибув в країну не для військових навчань, а для довгострокового перебування, повідомив міністр оборони Литви.

В Литву прибуває 1-й танковий батальйон 9-го полку 1-ї дивізії армії США, який розгорнуто на військовому полігоні поблизу міста Пабраде приблизно в десяти кілометрах від кордону з Білоруссю. Про це з посиланням на Міноборони Литви повідомляє Інтерфакс-Україна в середу, 25 вересня.

“Литва неодноразово брала підрозділи військ США, але це проводилося в рамках конкретних вчень. На цей раз американські війська збираються не для міжнародних навчань, а для довгострокового розгортання”, – заявив міністр оборони Литви Раймундас Кароблис.

Мова йде про прибуття близько 500 військовослужбовців США, а також важкої техніки – 30 танків Абрамс, 25 бойових машин піхоти “Бредлі”, 70 колісних транспортних засобів. Планується, що американський батальйон буде розгорнуто у Литві до весни 2020 року.

“Ми послідовно і терпляче прагнемо до розширення довгострокового військової участі США в Литві і в усьому регіоні. Тому довгострокове перебування батальйону армії США є гарною новиною і результатом наших довгострокових зусиль та інвестицій. Сили США є дуже важливим стримуючим чинником і будуть сприяти зусиллям НАТО в Балтійському регіоні”, – заявив Кароблис.

Американські військові будуть співпрацювати і тренуватися з литовськими колегами та іншими союзниками, обмінюватися досвідом при здійсненні механізації сухопутних військ Литви”.

Підрозділи військ США періодично розміщуються в Литві на ротаційній основі з весни 2014 року. Минулий раз підрозділи США перебували в Литві у 2017 році в рамках операції американських сухопутних військ Атлантична рішучість.

Нагадаємо, що раніше США вперше розгорнули систему протиракетної оборони в Ізраїлі. Система була переміщена з американської повітряної бази в Техасі.

Також повідомлялося, що українські та американські морпіхи провели бойові стрільби в рамках навчань Sea Breeze-2019.