Опублікований текст розмови Трампа і Зеленського

Стенограма показує, що Трамп дійсно схиляв Україну почати розслідування проти свого потенційного конкурента на майбутніх президентських виборах Джо Байдена.

Президент США Дональд Трамп неодноразово наполягав на тому, щоб український президент Володимир Зеленський відновив розслідування проти Джо Байдена і його сина. Про це з посиланням на опубліковану Білим домом стенограму липневого телефонної розмови між президентами повідомляє CNN в середу, 25 вересня.

Трамп просив Зеленського попрацювати з Руді Джуліані і генеральним прокурором Вільямом Барром з цього питання.

До того ж, перед тим, як попросити про послугу, Трамп сказав Зеленському, що США були “дуже хорошими” по відношенню до країни.

“Багато європейські країни ведуть себе однаково, тому я думаю, що це те, що ви хочете врахувати, але Сполучені Штати дуже, дуже добре ставляться до України. Я б не сказав, що це завжди взаємно, бо відбуваються погані речі, але Сполучені Штати дуже, дуже добре ставляться до України”, – сказав Трамп.

“Я б хотів, щоб ви зробили нам послугу. Тому що наша країна пройшла через багато чого, і Україні багато про це відомо. Я б хотів, щоб ви дізналися, що сталося з усією цією ситуацією з Україною, кажуть Краудстрайк (компанія, найнята для розслідування злому Демократичного національного комітету під час виборів в США в 2016 році – ред.)… Я б хотів, щоб Генпрокурор (США – ред.) зв’язався з вами і вашими людьми, і я б хотів, щоб ви докопалися до суті”, – продовжив Трамп, звертаючись до Зеленському.

Трамп закінчив своє звернення словами: “Все, що ви можете зробити, дуже важливо, щоб ви це зробили, якщо це можливо”.

У Білому домі поспішили заявити, що стенограма “не передає розмову слово в слово”. Перед публікацією оприлюднення розшифровки дозволив і Володимир Зеленський.

Unclassified09.2019 from Piter234903

The president of the United States has betrayed our country.

That’s not a political statement—it’s a harsh reality, and we must act.

He is a clear and present danger to the things that keep us strong and free.

I support impeachment.

— Hillary Clinton (@HillaryClinton) September 25, 2019