Німеччини спростувала видачу віз мешканцям “ЛДНР”

МЗС Німеччини спростував інформацію про видачу віз мешканцям тимчасово окупованих територій з російськими паспортами.

Міністерство закордонних справ Німеччини спростувало повідомлення німецької газети Bild про те, що уряд країни не робить відмінностей між звичайними паспортами громадян РФ і тими, які, згідно з указом російського президента Володимира Путіна, поширюються з квітня на окупованому українському Донбасі. Про це МЗС ФРН повідомив у відповідь на інформаційний запит DW.

Як випливає з відповіді, в німецькому дипломатичному відомстві не знають жодного випадку, коли власники таких паспортів отримали візи. В МЗС нагадали, що в той же час жителі окупованих територій можуть звернутися за українським паспортом і в’їхати на територію Німеччини без візи.

“Німеччина веде переговори на рівні ЄС про єдиний поводження з паспортами, виданими на сході України. Технічні деталі такої схеми ще потрібно уточнити”, – відзначили в МЗС.

У відомстві нагадали, що позиція офіційного Берліна з цього питання повністю відповідає заяви, прийнятої на саміті ЄС-Україна 10 липня 2019 року. У ньому було зазначено: “ЄС у тісній координації з міжнародними партнерами готовий розглянути подальші варіанти, в тому числі невизнання російських паспортів, виданих в порушення мінських угод”.

Напередодні газета Bild повідомила, що Німеччина дає візи жителям ОРДЛО з російськими паспортами. Уряд Німеччини не робить різниці між паспортами громадян Росії і жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.