Трамп в ООН звинуватив Іран в атаці на саудівський НПЗ

Частина виступу на Генасамблеї ООН Трамп присвятив Ірану

Американський президент з трибуни Генасамблеї ООН пообіцяв посилювати санкції проти Ірану.

Президент США Дональд Трамп в ході виступу на сесії Генасамблеї ООН у вівторок, 24 вересня, звинуватив Іран у нападі на нафтові об’єкти Саудівської Аравії.

“У відповідь на недавнє напад Ірану на нафтові об’єкти Саудівської Аравії ми наклали санкції найвищого рівня на Центральний Банк Ірану і суверенний фонд добробуту”, – сказав Трамп.

Він додав, що до санкцій повинні приєднатися всі держави. “Ні одна відповідальна держава не повинна дотувати спрагу крові Ірану”, – сказав президент.

Більш того, Трамп пообіцяв посилювати санкції, поки Тегеран не змінить поведінку. “Поки загрозливе поведінка Ірану триватиме, санкції будуть посилюватися”, – сказав він.

У той же час, Трамп назвав умови “дружби” з Іраном.

“Настав час, коли керівники Ірану повинні припинити загрожувати іншим країнам і сконцентруватися на будівництві своєї власної країни. Настав час, щоб лідери Ірану нарешті поставили на перше місце іранський народ. Америка готова прийняти дружбу з усіма, хто щиро прагне до миру і поваги. Багато сьогоднішній друзів Америки колись були нашими головними супротивниками. США ніколи не вірили в постійних ворогів”, – сказав американський президент.

Крім того, Трамп закликав не допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю.

Нагадаємо, в ніч на 14 вересня на сході Саудівської Аравії був нанесений удар з безпілотників по одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хуситы, але США засумнівалися в цьому і звинуватили в атаках Іран. Тегеран ці звинувачення відкинув.

Із-за нападу виробництво нафти в Саудівській Аравії знизилася на 5 млн барелів у день. Після цього на ринку нафти стався рекордний з 1991 року стрибок цін. Однак вже ввечері 17 вересня “чорне золото” початок різко дешевшати.