Німеччина дає візи жителям ОРДЛО з російськими паспортами – ЗМІ

Уряд Німеччини не робить різниці між паспортами громадян Росії і жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Німеччина ставить візи жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей в паспорти, видані Росією. Про це у вівторок, 24 вересня, повідомила німецька газета Bild з посиланням на відповідь уряду на запит депутата Вільної демократичної партії Ренати Альт, яка є доповідачкою парламентської групи щодо України та Росії.

Відповідь свідчить, що німецький уряд не робить різниці для звичайних російських паспортів і тих, що російські влади роздають починаючи з квітня в окупованих районах східної України.

З квітня Німеччина видала майже 100 тисяч віз власників російських паспортів. Скільки з цього числа припадає на жителів ОРДЛО невідомо.

У відповіді депутату федеральний уряд розкритикував указ Володимира Путіна про видачу паспортів жителям ОРДЛО, стверджуючи, що це порушення суверенітету України і Мінських домовленостей.

“Федеральний канцлер і федеральний міністр закордонних справ висловлюють промови на підтримку українському уряду. Але в той же час можна легко ставити візи в російські паспорти, які Путін роздає на сході України!” – сказала Рената Альт.

“Федеральний уряд підриває всі зусилля по деескалації та встановлення миру в Україні”, – додала вона.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями окремих районів Луганської та Донецької областей України.

Путін пояснив, що рішення надавати в спрощеному порядку громадянство РФ жителям українського Донбасу носить суто гуманітарний характер, “тому що ситуацію, що склалася більше не можна терпіти”.

Пізніше у МВС РФ заявили, що близько трьох мільйонів українців можуть скористатися “паспортизацією”.