На саміті ООН школярка влаштував “рознос” світовим лідерам

Грета Тунберг

Грета Тунберг, яка вважає своєю місією боротьбу зі змінами клімату, заявила світових лідерів у Нью-Йорку, що вони порожніми обіцянками відняли у неї мрії і дитинство.

Шведська 16-річна активістка Грета Тунберґ, яка стала лідером світового екологічного руху, виступила перед керівниками різних країн, які зібралися на кліматичному саміті ООН, повідомляє Голос Америки.

“Це все – неправильно. Я не повинен бути тут. Я повинен бути в школі – на іншій стороні океану”, – зазначила активістка в емоційному зверненні до лідерів світу.

Тунберґ звинуватила чиновників у тому, що вони не приймають необхідних дій, щоб попередити кризу у сфері клімату і зневажають наукові факти, що підтверджують екологічну катастрофу, що насувається.

“Всі ви звертаєтеся до нас, молоді, пошуку надії. Як ви можете? Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Але мені ще пощастило. Люди страждають. Люди вмирають, екосистеми руйнуються. Ми – на порозі масового вимирання, і все, про що ви можете говорити – це гроші, і казки про вічне економічному зростанні. Як ви смієте?”, – повідомила активістка.

“Як ви смієте?” Ґрета Тунберґ звинуватила світових лідерів у тому, що вони “можуть говорити лише про гроші, і казочки про вічне економічне зростання колі “ми – на порозі масового вимирання”. pic.twitter.com/jqTt9U7iTs

— Голос Америки (@chastime) 23 вересня 2019 р.

Грета разом з 15 іншими активістами подала скаргу в ООН. У документі активісти заявляють, що своєю бездіяльністю у сфері збереження клімату, світові лідери порушують права дітей.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив пресі перед самітом – “Визнаємо, у нас не залишилося часу. Ми програємо боротьбу зі зміною клімату”.

Раніше повідомлялося, що протести екоактивістів заблокували рух у Вашингтоні. Активісти перекрили кілька вулиць, намагаючись привернути увагу Генасамблеї ООН до проблеми змін клімату.

А минулого тижня в 160 країнах пройшли масштабні акції на захист клімату і навколишнього середовища. З 20 вересня розпочалася міжнародна тиждень страйків.

Як заявила шведська активістка Грета Тунберг, висунута на Нобелівську премію миру за акції, мета яких – привернути увагу до проблеми зміни клімату, з 20 по 27 вересня в світі пройдуть 5225 акцій в 156 країнах світу на всіх семи континентах