Макрон розкритикував школярку, виступила на саміті ООН

Макрон на саміті ООН

Президент Франції висловив невдоволення діями шведської 16-річної активістки Тунберг в ООН.

Президент Франції Емманюель Макрон піддав критиці дії 16-річної активістки з Швеції Грети Тунберг в ООН. Відповідну заяву Макрон зробив у вівторок, 24 вересня, в ефірі радіостанції Europe1.

Зазначимо, що Тунберг, після виступу на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку подала разом з групою молодих активістів, захисників екології планети, скаргу до Комітету ООН з прав дитини. У скарзі міститься звинувачення на адресу п’яти країн, серед яких Франція і Німеччина, у тому, що вони недостатньо роблять для боротьби зі зміною клімату – і тим самим порушують Конвенцію про права дитини.

“Я абсолютно не впевнений, що це найефективніший шлях підходу до проблеми”, – заявив, зокрема, у зв’язку з цим французький президент. Він зазначив при цьому, що “безумовно корисні всі акти мобілізації [на боротьбу в захист клімату], що вживаються з боку нашої молоді і старших осіб. Однак необхідно, щоб ці акції були сконцентровані проти тих країн – ред.), які зайшли далі всіх, проти тих, хто намагається блокувати дії по захисту клімату”. “Не думаю, що сьогодні уряди Франції і Німеччині – це саме ті, хто намагається блокувати дії (захист навколишнього середовища – ред.)”, – підкреслив президент Макрон.

“Сумніваюся, що подібні дії (Тунберг – ред.) є найефективнішим підходом до вирішення проблеми, враховуючи, що Франція припиняє використання вугілля, зупиняє видобуток [на своїй території] вуглеводневої сировини, приймає інші заходи”, – заявив французький лідер.

Він висловив при цьому думку, що “найбільш радикальні позиції (екологів – ред.) лише вносять розкол у суспільство”.

Раніше повідомлялося, що на саміті ООН школярка влаштував “рознос” світовим лідерам. Грета Тунберг, яка вважає своєю місією боротьбу зі змінами клімату, заявила світових лідерів у Нью-Йорку, що вони порожніми обіцянками відняли у неї мрії і дитинство.

Пізніше президент США Дональд Трамп висміяв школярку, виступила на саміті ООН.