Генасамблея ООН: США не дали візи частини російської делегації

Американці кажуть, що проблема виникла через термінів подачі документів. У Москві стверджують, що всі подали вчасно.

Частина російської делегації на Генасамблеї ООН, яка проходить в Нью-Йорку, не отримали американські візи і тому не полетять у США, пише Інтерфакс у вівторок, 24 вересня.

Як повідомляється, візи не видали десяти членам делегації РФ, в тому числі члену Ради Федерації Костянтину Косачеву.

“В порушення своїх зобов’язань перед міжнародним співтовариством американська сторона не оформила в термін візи для ряду членів офіційної делегації, включаючи мене, і групи супроводжуючих осіб, які планували вилетіти сьогодні в Нью-Йорк для участі в роботі 74-ї сесії ГА ООН”, – сказав Косачов.

“Це обурлива акція, яка не має пояснень і виправдань”, – підкреслив він.

У Москві визнали неспроможними пояснення США про технічні причини відмови у візі. “Американська сторона нібито посилається на технічний характер проблеми, строки подачі документів. Це не так”, – сказала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

За її словами, “документи подавали в ті терміни, які були вказані самими американськими дипломатами”. “Документи, які здавали для оформлення раніше, за пару місяців до вильоту, були повернуті з формулюванням “рано здали”. Щось у хлопців зламалося капітально”, – заявила Захарова.

Відзначимо, президент України Володимир Зеленський прибув в США напередодні для участі в Генасамблеї ООН. Завтра очікується його виступ.