ФБР затримало військового, який планував воювати в Україні

Військовий США хотів підірвати велике ЗМІ

Чоловік планував підірвати велике американське ЗМІ, публікував у соцмережах інструкції з виробництва вибухівки і хотів приєднатися до ультраправим в Україні.

Військовослужбовець США планував напасти на велику американську новинною мережею, ділився в інтернеті докладними інструкціями про те, як виробляти вибухівку, і припустив, що потенційною метою може бути кандидат у президенти від Демократичної партії. Його затримало ФБР, повідомляє The New York Times у вівторок, 24 вересня.

Військовий також висловлював бажання поїхати в Україну, щоб боротися на боці вкрай правої угруповання.

Затриманий – військовослужбовець Джарретт Вільям Сміт, призначений в Першу піхотну дивізію в Форт-Райлі, штат Канзас. 24-річний Сміт був заарештований у минулі вихідні, у понеділок йому пред’явили звинувачення. Якщо його визнають винним, йому загрожує до 20 років в’язниці.

Перш ніж вступити на службу в армію, Сміт висловив бажання воювати в Україні на стороні вкрай правої угруповання. За словами ФБР, про це свідчить його листування в соціальних мережах з іншою людиною, що їздив в Україну.

“Якщо я не зможу знайти місце в Україні до жовтня, я піду в армію. Битися – це те, що я хочу робити”, – написав він у червні 2016 року. Він вступив в армію в наступному році.

В останні місяці Сміт поділився у соціальних мережах конкретними інструкціями про те, як зробити бомбу, повідомили правоохоронці. За їх словами, в серпні він обговорював план по організації нападу на території Сполучених Штатів і заявив, що шукає інших “радикалів”.

Крім того, одного разу він запропонував напасти на штаб-квартиру неназваного “великого новинного каналу” з допомогою машини, повної вибухових речовин. Сміт також згадав представника Демократичної партії США Бета О Рурка в одній з розмов.

Так, коли інформатор ФБР запитав Сміта, є в Техасі хтось, хто заслуговує “пожежі, руйнування і смерті”, той відповів: “крім Бета?”.

“Я знаю не так вже й багато людей, смерть яких могла б настільки змінити ситуацію”, – написав він.

За словами представників ФБР, Сміт визнав, що регулярно давав інструкції про те, як створювати вибухові речовини в онлайн-чатах, навіть коли інші говорили, що планують використовувати цю інформацію для нанесення шкоди людям. Пізніше він заявив, що зробив так, щоб викликати “хаос”.

Нагадаємо, що раніше учасники ультраправих рухів напали на активістів анархістської організації Чорний стяг у Львові та нанесли тяжкі ножові травми.

Також повідомлялося, що у Франції затримали групу ультраправих, які планували атаки на євреїв. П’ять осіб планували теракти, жертвами яких повинні були стати євреї і мусульмани. Серед затриманих – 15-річний підліток і помічник поліцейського.