Трамп і Джонсон виступили за нову угоду з Іраном

Борис Джонсон і Дональд Трамп добре розуміють один одного

Попередня ядерна угода не давала можливості інспектувати діяльність Ірану, зазначив Дональд Трамп.

Президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважають, що з Тегераном пора укласти нову ядерну угоду, яка прийде на зміну Спільному всеосяжного плану дій (СВПД). Про це повідомляє Sky News у понеділок, 23 вересня.

“Які б не були ваші заперечення проти старої угоди з Іраном, тепер прийшов час рухатися далі й укласти нову угоду, – сказав Джонсон. – Разом з нашими європейськими та американськими друзями ми будемо працювати над просуванням даної точки зору”.

За словами Джонсона, Великобританія в даний момент намагається досягти згоди між членами міжнародного співтовариства і знизити рівень напруженості у відносинах з Тегераном.

Дональд Трамп позитивно оцінив ідею Бориса Джонсона укласти нову угоду щодо іранської ядерної програми, повідомляє ТАСС.

“Тому він (Джонсон) і переміг (на виборах), тому він той чоловік, який досягне успіху у Великобританії, – сказав Трамп в Нью-Йорку, де починається 74 сесія Генеральної Асамблеї ООН. – Борис мій друг, дуже розумний, він хоче укласти нову угоду, тому що попередня вийшла за дуже короткий час. Гроші були втрачені”.

На думку президента США, СВПД не дає можливості інспектувати діяльність Ірану. Трамп стверджував, що іранська сторона, зокрема, створювала ядерну зброю, проводила запуски балістичних ракет.

“Я дуже поважаю Бориса і не здивований, що він першим про це заговорив”, – зазначив президент США.

Нагадаємо, 8 травня, в річницю виходу США з ядерної угоди, Іран оголосив про припинення виконання ряду пунктів СВПД щодо іранської ядерної програми − у частині, що стосується запасів збагаченого урану і важкої води.

Пізніше МАГАТЕ підтвердило, що Тегеран перевищив стелю запасів низькозбагаченого урану в 300 кілограмів.

На початку липня Іран заявив, що починає збагачувати уран вище рівня 3,67%, обумовленого ядерної угодою.