СБУ стежила за клієнтами борделів у Польщі – ЗМІ

Українська спецслужба цікавилася клієнтами двох польських борделів, що належать українцям, пишуть ЗМІ.

СБУ з 2007 року цікавилася інформацією про польських політиків і бізнесменів, які заходили в борделі двох українських сутенерів у Підкарпатському воєводстві, пише газета Rzeczpospolita.

Відзначається, що в 2018 році в Польщі винесли вирок громадянам України Євгену і Олексію Р., які 16 років володіли ескорт-службою. Газета отримала доступ до частини кримінальної справи проти братів, де говориться, що ще в 2011 році їх адвокат повідомив в місцеву прокуратуру про “шпигунство проти Польщі”.

Брати заявляли, що з 2007 року СБУ запрошувала їх танцівниць бесіди, під час яких цікавилася про клієнтів ескорт-агентств, зокрема політиків і бізнесменів”, і питала матеріали у вигляді “CD-дисків та флешок”.

“Вони запитували, яким бізнесом ми займаємося, скільки у нас клубів, хто на нас працює, які у нас ділові і політичні зв’язки. Вони запитували, які конкретно політики і бізнесмени бувають у наших закладах”, – говорив у своїх свідченнях один з братів.

Польська прокуратура заявила, що не знайшла ніяких відеозаписів у закладах братів Р., але, як зазначає газета, обшуки почалися тільки в 2016 році після затримання. Газета стверджує, що в борделях могли бути записані близько 4 тисяч відео, які стосувалися політиків, віце-міністра оборони, архиєпископа і голови відділення поліції у воєводстві. Записи призначалися для передачі в Україну.

Раніше повідомлялося, що СБУ перекрило канал постачання українок у московські борделі.