Росія оголосила в розшук “агента” США

У Росії В розшук як зниклий безвісти оголошений Олег Смоленков, якого раніше ЗМІ назвали шпигуном США, евакуйованим з Росії після зустрічі Трампа та Лаврова.

Колишній російський чиновник Олег Смоленков оголошений в розшук як зниклого безвісти після зникнення в 2017 році. Про це повідомили в МВС Росії з посиланням на дані бази даних у відповідь на запит “Інтерфаксу” в понеділок, 23 вересня.

На сайті МВС РФ існує база даних “Розшук”, інформація про розшукуваних осіб на якій прихована. Отримати її можна за відповідним запитом в цьому розділі на адресу електронної пошти.

Раніше “Комерсант” повідомив, що в США виявився слід “зниклого” співробітника адміністрації президента Росії Смоленкова, в якому запідозрили інформатора спецслужб США.

До цього видання з посиланням на російські телеграм-канали писало, що високопоставленим інформатором ЦРУ, який був вивезений з Росії в результаті спецоперації 2017 року, міг бути Олег Смоленков, співробітник адміністрації президента, який пропав в тому році після виїзду на відпочинок в Чорногорію з сім’єю.

Після зникнення кримінальну справу за фактом вбивства Олега Смоленкова і членів його сім’ї (ст. 105 КК) було порушено одним з управлінь Слідчого комітету РФ (СКР) по Москві після відповідної перевірки, уточнює Видання з посиланням на джерела в силових структурах РФ.

Про спецоперації з вивезення з Росії цінного інформатора повідомив телеканал CNN 9 вересня. За відомостями джерел, агента вирішили вивезти з побоювань, що його можуть розкрити, в тому числі з-за недбалості президента Дональда Трампа та чиновників його адміністрації у поводженні з секретною інформацією.

The New York Times повідомила, що ЦРУ десятки років тому завербувала і ретельно підготувала російського чиновника середнього рівня, який швидко пішов вгору по службових сходах, в якийсь момент зайняв впливову позицію і отримав доступ до кремлівським чиновникам найвищого рівня. Її джерела говорять, що він став найбільш важливим і оберегаемым активом ЦРУ, коли у Вашингтоні в 2016 році дізналися про спроби російського втручання в президентські вибори в США.

У той же час телеканал NBC, посилаючись на свої джерела, повідомив, що зазначений в повідомленнях CNN і New York Times російський шпигун відкрито проживає в районі Вашингтона під своїм ім’ям, але знаходиться під охороною американського уряду.