Іран запропонував коаліцію в Перській затоці під егідою ООН

Глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Зариф

Концепцію нової коаліції оголосить у своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН президент Ірану Хасан Роухани.

Влада Ірану пропонує коаліцію з безпеки в Перській затоці з участю країн регіону і під егідою ООН. Про це сказав глава іранського МЗС Мохаммад Джавад Зариф на робочому сніданку для журналістів ООН напередодні Генасамблеї, повідомляє ТАСС в понеділок, 23 вересня.

“Спочатку в цю коаліцію з безпеки в Перській затоці повинні увійти Іран, Ірак, Саудівська Аравія, Бахрейн, Арабські Емірати, Катар, Оман, Кувейт і, можливо, Ємен. Ми не проти того, щоб в неї увійшов Ємен, але зараз не ясно, що там відбувається”, – сказав Зариф.

Як підтвердив голова зовнішньополітичного відомства Ірану, концепцію нової коаліції оголосить у своєму виступі на 74 Генеральної асамблеї ООН президент країни Хасан Роухани.

“Після його виступу я буду готовий пояснити зацікавленим країнам деталі нашої пропозиції, – пояснив Зариф – І передбачається, що вони будуть взаємодіяти під егідою ООН”.

На даний момент виступ Роухани заплановано на середу, 25 вересня.

Напередодні стало відомо, що Іран до кінця року представить в ООН план співпрацьа по забезпеченню безпеки в районі Перської затоки, Ормузської протоки і Оманської затоки. Про це сказав президент Ірану Хасана Роухани на військовому параді в Тегерані.

Президент Ірану також зазначив, що присутність іноземних військ в районі Перської затоки посилює “небезпечність” в регіоні, після того, як США заявили про рішення направити додаткові війська на Близький Схід.