У США допустили імпічмент Трампа з-за Зеленського

У Конгресі допустили імпічмент Трампа з-за тиску на Зеленського

Якщо тиск буде доведено, то імпічмент може стати єдиним виходом з ситуації, заявив голова комітету з розвідки палати представників Конгресу.

Голова комітету з розвідки палати представників, представник Демократичної партії Адам Шифф заявив, що якщо тиск президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського буде доведено, імпічмент може стати єдиним виходом з ситуації. Про це повідомляє СNN.

За його словами, якщо Трамп намагається погрозами змусити іноземного лідера зробити щось незаконне, то імпічмент може бути “єдиним засобом”.

“Якщо президент, по суті, стримує військову допомогу і в той же час намагається погрозами змусити іноземного лідера зробити щось незаконне, очорнити його опонента в президентській кампанії, тоді це може бути єдиним засобом”, – сказав Шифф.

Він зазначив, що до цього не був прихильником імпічменту президента.

Rep. Adam Schiff says that if the reports about Pres. Trump’s s conversation with Ukraine are proven true, then impeachment may be the only “remedy.” “This seems in different kind and we may have very well crossed the Rubicon here.” #CNNSOTU pic.twitter.com/0dsWBXpC6g

— State of the Union (@CNNSotu) 22 вересня 2019 р.

Нагадаємо, за даними The Wall Street Journal, Трамп під час розмови із Зеленським у липні щонайменше вісім разів називав прізвище кандидата в президенти Джо Байдена, закликаючи розпочати розслідування в Україні проти його сина. Видання зазначає, що Трамп чинив тиск на Зеленського в ході розмови, закликаючи розпочати розслідування і співпрацювати з особистим юристом Трампа Руді Джуліані в ході цього розслідування.

Одне з джерел газети вказав, що Трамп торкався питання про надання допомоги Україні, і не вірить у те, що президент США запропонував президенту України в обмін на розслідування.

У зв’язку з цим Джо Байден закликав Трампа опублікувати розшифровку розмови з Зеленським. Але держсекретар США Майкл Помпео заявив, що зміст телефонної розмови президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського носить строго конфіденційний характер, тому Держдеп не буде публікувати його стенограму.