Ер-Ріяд: якщо напад на НПЗ було здійснено з Ірану, то це акт війни

Саудівська Аравія встановила, що безпілотники, з допомогою яких була здійснена атака на НПЗ, були виготовлені і доставлені в Ємен з Ірану.

Якщо напад на нафтопереробний завод в Саудівській Аравії був здійснений з території Ірану, то це буде розцінено Ер-Ріядом як акт війни. Про це заявив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр в інтерв’ю телеканалу CNN.

За словами саудівського політика, Ер-Ріяд встановив, що безпілотники, з допомогою яких була здійснена атака на НПЗ, були виготовлені і доставлені в Ємен з Ірану. Проте в даний час Саудівська Аравія не знає, з чиєї саме території були випущені дрони.

“Ми поклали на Іран відповідальність, оскільки ракети і безпілотники, які завдали ударів по Саудівській Аравії, були виготовлені Іраном і доставлені з Ірану. Але в тому випадку, якщо атака відбулася з території вашої країни (з території Ірану – ред.), це переносить нас в іншу категорію. Це могло б бути розцінено як акт війни”, – заявив він.

Також в Ер-Ріяді відреагували на заперечення міністра закордонних справ Ірану Мохаммеда Джавада Заріфа в причетності Тегерана до атаки на нафтопереробний завод в Саудівській Аравії.

“Пан Зариф не каже правду, чи він не в курсі, що робить його уряд, інша частина його уряду”, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, в ніч на 14 вересня на сході Саудівської Аравії хуситы завдали удару з безпілотників по одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів.

Іран заперечує причетність до атаки на НПЗ.