Найбільша в історії експедиція вирушила в Арктику

Майже 600 вчених з 17 країн вирушили в експедицію, щоб вивчити зміни клімату. Вартість проекту склала 140 млн євро.

Найбільша в історії наукова експедиція вирушила в Арктику для вивчення клімату. Про це повідомляє DW у суботу, 21 вересня.

В експедиції під назвою MOSAiC (Багатопрофільна дрейфує обсерваторія з вивчення арктичного клімату) беруть участь близько 600 дослідників з 17 країн. Вартість проекту склала € 140 млн, половину з яких сплатила Німеччина”, – сказано в повідомленні.

Німецький криголам Polarstern ( Полярна зірка) 20 вересня відчалив від берега в норвезькому місті Тромсьо і поплив до Арктиці. Його буде супроводжувати російське судно ” Академік Федоров.

Криголам попрямує в центральну Арктику. За два тижні він відшукає велику крижину, на якій буде розміщена наукова база. Вона буде дрейфувати в невідомому напрямку протягом року. На неї по черзі будуть працювати групи вчених.

Флот з чотирьох криголамів з Росії, Китаю та Швеції, а також літаки і вертольоти забезпечать зміну екіпажу та будуть обслуговувати експедицію.

Глава експедиції Маркус Рекс розповів, що головними завданнями експедиції буде збір даних, “терміново необхідні для розуміння нашого клімату”. Він додав, що клімат в Арктиці є найбільш невизначеним, а потепління там відбувається швидкими темпами. Дослідники також будуть вивчати види риб, які живуть у водах Арктики.

Нагадаємо, що раніше по всьому світу пройшла глобальна кліматична страйк. Тисячі акцій з вимогою посилити заходи по захисту навколишнього середовища пройшли в 160 країнах світу. Значна частина їх учасників – діти і молодь.

До маршу за клімат приєдналися і в Києві. Люди з плакатами пройшли центром міста з вимогою до влади звернути увагу на глобальне потепління.