Іран назвав нові санкції США “відчаєм”

Uлава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Зариф

Нові американські санкції порушують всі міжнародні зобов’язання США, считаюют в МЗС Ірану.

Нові санкції США проти Центрального банку Ірану свідчать про розпачі американців, заявив глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Зариф, повідомляє корпорація توسط.

“США хочуть закрити населенню Ірану доступ до продовольства і ліків. Очевидно, що цей крок є порушенням всіх міжнародних зобов’язань”, – заявив Зариф.

Він нагадав, що “Вашингтон вже вводив санкції проти Центрального банку Ірану, а тепер США знову встановлюють обмеження відносно цієї структури”. “Санкції проти ЦБ свідчать про розпачі американців”, – додав він.

Глава МЗС зазначив, що “США ніколи не були прихильні до міжнародних угод і тільки трактували їх, виходячи з власних національних інтересів”. “З одного боку, цей крок показує, що Вашингтон не виконує взяті на себе зобов’язання. З іншого боку – це сигнал, що санкційна політика США вичерпує себе”, – сказав він.

За словами Заріфа, “американці не можуть одночасно продовжувати політику максимального тиску у відношенні Ірану і пропонувати сісти за стіл переговорів”. “Щоб приєднатися до діалогу з ядерної угоді, Вашингтон повинен припинити економічну війну проти Тегерана”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, напередодні Мінфін США повідомив про введення санкції щодо іранського Центрального банку, Національного фонду розвитку і компанії Etemad Tejarate Pars Co.

Президент США Дональд Трамп назвав нові заходи “найбільш значними з усіх, що коли-небудь вводилися проти країни”.