Екс-президента Румунії визнали агентом комуністичної спецслужби

Слідчі виявили записи, написані рукою Бесеску, в яких говориться, що він повідомляв інформацію про своїх колег та іноземців, з якими зустрічався. Політик все заперечує.

Апеляційний суд Бухареста визнав колишнього президента Румунії Траяна Бесеску інформатором комуністичної таємної поліції спецслужби, повідомляє Balkan Insight.

“Колишній президент Румунії Траян Бесеску працював інформатором в таємній поліції комуністичної епохи – Секуритату”, – йдеться в повідомленні.

Суд підтвердив висновок розслідування, проведеного Національною радою з вивчення архівів таємної поліції (CNSAS). Він заперечує ці звинувачення й заявляє, що подасть апеляцію.

“Я приймаю вирок суду таким, який він є. Я буду оскаржити його у вищій інстанції”, – сказав політик.

Судовий розгляд по справі Бесеску за звинуваченням у співпраці з політичною поліцією під час існування комуністичного режиму з 1948 по 1989 рік началаось в червні.

Згідно з документами румунської розвідки і CNSAS, комуністи завербували Бесеску в 1972 році, коли він був студентом академії військово-морського флоту. Його досьє знищили в 1979 році після того, як Він приєднався до правлячої Комуністичної партії Румунії.

Але CNSAS виявила запису, написані рукою Бесеску, в яких говориться, що він повідомляв інформацію про своїх колег по навчанню та іноземців, з якими зустрічався під час професійної діяльності.

Бесеску був президентом Румунії в період між 2004 і 2014 роками.

Зазначимо, у червні 2016 року Бесеску отримав громадянство Молдови. Указ про це був підписаний екс-президентом цієї країни Ніколае Тімофті. У січні 2017 року новий президент Молдови Ігор Додон позбавив Бесеску громадянства.