Єврокомісія припустила зміна умов Brexit

У ЄС заявили, що залишаються відкритими для вивчення будь-яких пропозицій, які є працездатними і обґрунтованими з правової сторони.

Європейська комісія допустила можливість зміни угоди щодо виходу Великобританії зі складу Євросоюзу. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії в п’ятницю, 20 вересня.

Таке рішення було прийнято за підсумками сьогоднішньої зустрічі між головним представником Єврокомісії Мішелем Барньє у справах Brexit і державним секретарем Великобританії щодо виходу з ЄС Стівом Барклай.

“Мішель Барньє і Стів Барклай сьогодні в Брюсселі обговорили стан справ у переговорах про Brexit, зокрема, щодо “backstop” та запобігання створення жорсткої кордону на острові Ірландія, а також політичній декларації щодо майбутніх взаємин … Важливим є, щоб повністю працездатний і обгрунтоване з правової точки зору рішення було включено в Угоду про вихід. Ми прагнемо і залишаємося відкритими для вивчення будь-яких таких пропозицій, які будуть відповідати всім завданням, пов’язаним з backstop”, – сказано в повідомленні.

Як відомо, у Британії набув чинності ухвалений парламентом закон, за яким уряд зобов’язаний попросити Євросоюз про нову відстрочку Brexit, якщо до 19 жовтня Лондон і Брюссель не домовляться про нову угоду про вихід.

Британські ЗМІ повідомили, що Джонсон має намір проігнорувати новий закон і готовий боротися за це в судах.