У Китаї відкрили новий “мега-аеропорт”

Аеропорт має розмір з 97 футбольних полів. Будівництво будинку варто 11,5 мільярдів доларів. Через його форму аеропорт називають “зіркою”.

У Китаї відкрили один з найбільших аеропортів в світі, повідомляє CNN.

Новий гігантський аеропорт на околиці Пекіна Пекін-Даксин буде зустрічати перший комерційний рейс 20 вересня 2019 року. Площа чотирьох злітно-посадочних смуг та терміналу дорівнює розмірам 97 футбольних полів (один мільйон квадратних метрів).

Своєю первісною метою аеропорт задекларував до 2025 року вийти на показник в 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів щорічно. Надалі очікується, що аеропорт буде мати сім злітно-посадкових смуг і буде забезпечувати перевезення не менше 100 мільйонів пасажирів і чотири мільйони тонн вантажів.

Аеропорт Даксин спроектувала архітектор Заха Хадід спільно з китайськими колегами. Кошторис проекту становив 11,5 мільярда доларів. Будівництво почалося в 2014 році.

Через його форму аеропорт називають “зіркою”: п’ять залів очікування з’єднанні в центрі з головним залом. Це зроблено з метою зменшити відстань, яку повинні проходити пасажири. Адміністрація аеропорту пообіцяла, що відстань між зонами контролю і віддаленими терміналами буде не більше 600 метрів (вісім хвилин пішки).

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай побудує аеропорт в Антарктиді. Аеропорт на регулярній основі зможе приймати туристичні групи та дослідницькі експедиції.

Нагадаємо, що Китай успішно вивів на орбіту три супутники, в тому числі мікросупутник під кодовою назвою BNU-1 (Цзинши-1) для спостережень за Арктикою і Антарктикою.