Всесвітня акція на захист клімату пройде в 160 країнах

Учасники акції протесту П’ятниці заради майбутнього у Нью-Йорку

До демонстрантів у Нью-Йорку приєднається шведська школярка і экоактивистка Грета Тунберг, стала ініціатором цього протестного руху.

У багатьох країнах світу у п’ятницю, 20 вересня, відбудуться протестні акції в захист клімату. До участі в глобальній страйку закликали близько двохсот організацій та громадських ініціатив, у тому числі молодіжний рух П’ятниці заради майбутнього (Fridays for future). За даними ініціаторів, заходи пройдуть в містах близько 160 держав.

Одна з найбільш масових демонстрацій очікується в Нью-Йорку. Учні близько 1700 нью-йоркських шкіл отримали дозвіл не відвідувати заняття за свого наміру брати участь у протестній акції. Очікується, що до демонстрантів приєднається шведська школярка і экоактивистка Грета Тунберг, стала ініціатором цього протестного руху.

У Німеччині заплановано понад 500 акцій і демонстрацій. Організатори очікують сотні тисяч учасників по всій країні. Німецькі власті мають намір в цей же день розглянути пакет заходів по захисту клімату.

Перша подібна всесвітня страйк відбувся в березні 2019 року. Тоді в німецьких містах до неї приєдналися близько 300 тисяч чоловік. Наступну глобальну акцію двома місяцями пізніше підтримали близько 350 тисяч протестувальників в Німеччині.

Акції проти зміни клімату під девізом П’ятниці заради майбутнього почалися в серпні 2018 року. Всього за кілька місяців кліматичні протести переросли в глобальне молодіжний рух. Їх ініціатор Грета Тунберг в кінці серпня прибула до США, щоб взяти участь у вересневому саміті ООН по клімату і в грудневій Всесвітньої конференції по захисту клімату в чилійському Сантьяго.

Навесні 2019 року група шведських і норвезьких політиків висунула Тунберг на Нобелівську премію миру, а кількома місяцями пізніше Грета отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International − звання Посол совісті.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle